27. květen. Den, kdy Heydricha začalo loupat v zádech

Ano, jsme mistry světa a je to hezký pocit a našim klukům a celému týmu za něj děkujeme.

Nicméně asi všichni tušíme, že ty naše skutečné nároďáky si svoje křesty ohněm odbyly jindy a jinde, za mnohem těžších okolností. V dobách, kdy národ nebavil sport, ale kdy jsme bojovali o svou existenci.

Jeden takový zápas, který se stal hvězdnou hodinou našeho odboje, se konal v tento den, před 82 lety.

Do Protektorátu byl nasazen jako říšský protektor Reinhard Heydrich, který měl tvrdou rukou eliminovat tuzemský odboj a na druhé straně uplácením dělníků zvýšit válečnou průmyslovou výrobu.

A bohužel, oboje se mu dařilo, až do 27 května 1942 …

Heydrich se ten den cestou do práce stal objektem a terčem plánu na likvidaci jeho osoby, který úspěšně uskutečnili příslušníci našich zahraničních paradesantních výsadků s mohutnou a intenzivní pomocí našeho tuzemského odboje.

Jak tento den ve skutečnosti probíhal, plasticky a v časové ose přibližuje účet s nickem @JarynAJenda pod názvem „Borci z krypty“.

V základních obrysech vám jej přináším i sem:

…. a ještě další dobové zprávy z účtu @VolameLondyn ⬇️

🏇 Likvidace Reinharda Heydricha byla velká věc. Šlo o nejvyšší hodnostáře nacistů zabitého odbojem na území celé Evropy. Tato operace, včetně širokého zapojení českých civilistů, nám po válce pomohla mezi zařazení na stranu vítězných mocností.

Dalším pointem českého vlastenectví je fakt, že téměř každá z příbuzných obětí následného teroru, které byly zapojeny do této operace, vyjádřila souhlas s tímto činem i přesto, že kvůli tomu přišla o své nejbližší.

Což je vlastně největší morální fackou dnešním fašounkům mezi námi, kteří oběti heydrichyády dnes zpochybňují jako zbytečné…

Jde o typické relativizování jakéhokoli morálního imperativu, ty jsou totiž všem kremlobotům a jejich užitečným idiotům na obtíž.

Děkuji všem, kteří se do likvidace Reinharda Heydricha zapojili a ukázali tak ostatním, že svobodu a nezávislost se musí bojovat a že to může i bolet.

A děkuji taky všem, kteří vytváří podobné obsahy, jako ty, které jsem ukázal, stát by si tyto lidi – v probíhající hybridní, tedy válce o naše názory a preference, měl považovat zlatem, aktivně je vyhledávat a podporovat.

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh