“A nejhorší jsou ekonomičtí migranti!“, říká pan premiér.

Čím víc migrantů, tím méně Čapího hnízda, únosu na Krym, nebo mrtvých ryb v Bečvě.

Populisti V 4 jsou v lecčem stejní. Například všichni svorně roztáčí téma bezpečnosti, čímž myslí prakticky jen migraci ze zemí mimo EU a slibují nás před ní ochránit.

A tak nás usilovně chrání před lidmi, kteří sem jít nechtějí (2015 do Evropy 1.5 miliónu, přičemž do států V4 v součtu jen tisíce) a pak, když přijde pandemie Covidu a tedy reálný bezpečnostní problém, patří najednou země Visegradu mezi nejhorší na světě…

Zrovna takový příběh s ochranou bezpečí vlastních občanů můžeme zmínit i volné pole působnosti pro různé vlivové struktury totalitních velmocí, které podkopávají demokracie ve všech zmíněných zemích.

Straší nás migranty, přičemž je problém přijmout i deset bezprizorných dětí, zatímco v tentýž čas Zeman, Filip a Okamura určují směr zahraniční politiky a zevnitř řídí útoky na nezávislost ČT a naše tajné služby…

Konkrétně: téma migrace zmínil Andrej Babiš ve “své“ první knize vydané před minulými volbami osmkrát. V druhé aktuální knize “Sdílejte, než to zakážou“, je těchto zmínek osmdesát tři.

Mám obavu, že jestli napíše další knihu, nebudou už o migraci jenom čísla stránek…

A tak zatímco plán vlády na boj s pandemií spočíval v tom, že si každý sám ušije roušku, pak nasadí nekvalitní čínský respirátor a nakonec se odebere někam stranou tiše zemřít, premiér vymyslel pro ochranu občanů plán, jak se všichni policisté budou cvičit na útoky migrantů. Hasiči budou cvičit na velké útoky migrantů, tajné služby budou pod jeho přímým vedením lépe řešit migranty a armáda pořizuje speciální stratosférický balon, kterým bude moci sledovat… migranty.

Dalším smutným pointem spisku PR divize Agrofertu je i pasáž jak premiér před volbami litoval dívku, kterou u Litoměřic znásilnil migrant s původem z Afriky. „Ať se mi nikdo nepokouší říkat, že ‚Češi taky znásilňují‘ a že jsem si zasedl na migranta. Já tu totiž mluvím o té dívce a jejím utrpení, ke kterému by vůbec nemuselo dojít, kdyby fungovala ochrana Schengenu,“ rozohnil se předseda vlády (zde; strana 18).

Formulace „ať se mi nikdo nepokouší říkat“ by dávala smysl, kdyby ji řekl manažer v čele velké firmy podřízeným na poradě. Premiér je ale placen z daní občanů – mimo jiné z daní tisíců žen znásilněných etnickými Čechy. O jejich utrpení se však pan Babiš už nikde nezmiňuje.

Takže naopak utvrzuje v tom, že právě migrační pozadí litoměřického násilníka je důvodem zmíněné části “knihy“.

Celá situace je o výmluvnější, že tresty za znásilnění v ČR bývají směšně nízké a celé nastavení systému je tak nepřívětivé, že většina obětí sexuální násilí raději ani nehlásí.

Ale jak výše řečeno, panu Babišovi skutečně nejde o oběti těchto trestných činů, ale potřebuje roztočit téma migrace.

Dál: Všichni víme, že dalším strategickým problémem, ohrožujícím bezpečnost země je a hlavně bude klimatická změna, tu ale vláda prakticky přehlíží a na prevenci před jejími dopady kašle. (Viz např. prodej zastaralé elektrárny Počerady, nebo prosazování velkopěstitelů, kteří se chovají nešetrně k půdě).

Zrovna tak se můžeme jako o neřešené bezpečnostní hrozbě bavit o odkládání strategie naší energetické budoucnosti, nebo třeba i chybějící koncepci financování zdravotnictví, či důchodů, dopady této vládní pasivity můžou rozložit společnost, vést ve svém důsledku k sociálním bouřím a jsou tudíž i významnou bezpečnostní hrozbou.

“Pozoruhodný je v knize nápad, že má Evropa fungovat jako „slovanská či keltská vesnice“, jejíž hranice střeží dobře vycvičení ozbrojenci. Realita byla taková, že EU už v době tohoto Babišova „snu“ posilovala svou pohraniční agenturu Frontex, která dělá přesně to, po čem Andrej Babiš volal: chrání vnější hranici EU.

Jenže namísto očekávaného „konečně“ z Průhonic zaznívala kritika posilování Frontexu. Opět bez vysvětlení, proč je špatné posilovat ochranu hranic, od politika, který po posílení ochrany hranic volal. A který před několika dny přišel s tím, že schengenský prostor nefunguje a státy by si měly své hranice hlídat samy.“

Jak se nepřímo píše v článku: pro bezpečnost ČR jsou v tuto chvíli, než neexistující hordy migrantů, nebezpečnější Miloš Zeman a jeho dva králíci vytažení z klobouku: Nejedlý a Mynář…

Ale o tom má pan premiér od pana prezidenta zakázáno psát.

Grafika: byznysnoviny

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh