Aktuální okénko do konzervativního Česka

Story ministra spravedlnosti

Pan čistý Pavel Blažek se zúčastnil setkání očividných kremlobotů, které bylo vznešeně nazváno Kolokvium k odkazu Sv. Vojtěcha – a to je přece jeden z našich patronů, tak to nemůže být nic špatného, no ni?

Ruská propaganda je známá tím, že dává svým akcím matoucí vznešené názvy: Slezina kolaborantů na ambasádě RF= oslava vítězství ve válce, Kolaborant cup dezinfomédií= Krameriova cena, Přepadení a vyvražďování Ukrajiny = speciální vojenská operace, atd, atd.

A užiteční idioti Kremlu se tím pak snaží akci s Bestem, Drulákem, Kullmanem a třeba Semínem právě tím pozlátkem hájit

A mimochodem, nezapomínám ani na pana zaštiťovatele sleziny těchto prokremelských figurek i on už se ráčil projevit.

Jedeme dál: Erik Best

Váleční štvácč! Vyvolávají dojem, že Rusko přepadením Krymu a Donbasu chce zabrat další stát!
USA řídí Vrbětice, to dá rozum. A agenty GRU tam poslal asi šéf CIA…

… dál: Petr Drulák

Měsíc před rozpoutáním války si přečteme: „Českým problémem je, že si Rusko představujeme jako autoritářskou velmoc, která je nám nebezpečná a je třeba vztahy s ní omezovat. Ale to, že země vyznává jiné hodnoty a má jiný systém, neznamená, že nemůže být partnerem.“ A taky třeba: „ Havlova gesta nikdy lidem v kritizovaných zemích nepomohla. To vidím jako hlubší problém české zahraniční politiky, že vyhovuje přáním aktivistů, kteří se pak cítí morálně nadřazeni, ale v terénu nezmění nic, naopak potenciálně poškodí české zájmy. Praxe této politiky pak občas vynesla Česku poklepání na rameno z Washingtonu.“
Prezidenta Pavla platí Rusko. (zatímco Zeman dělal nezávislou politiku) Klasika. Zívám.
Měsíc před invazí: „navzdory snahám o eskalaci ze strany NATO…“

…dál: Tomáš Kulman

a nakonec: Michal Semín, antisemita, mluvící z podií proruských demonstrací, před nímž varovala dokonce i Židovská náboženská obec, který se mj. projevuje psaním do proruské dezinformační stoky Protiproud…

Pořádající spolek pak na svých stránkách dokola sdílí texty adorující Orbana, Visegradskou IV (ano i teď v době války, kdy Orban a Maďarsko viditelně kolaborují s Ruskem) a další odkazy, z nichž západ vychází jako ten špatný.

Posuďte sami, jestli je tohle akce, kterou svou přítomností nutně propaguje a mainstramizuje ministr spravedlnosti a jestli jsou novináři ti zlí a netolerantní, když na podobné sleziny upozorňují, jak odbývá ministr spravedlnosti členské země NATO jejich zájem …

Senátorka Kovářová a svoboda projevu.

Členku kandidátství v KSČ (víc už nestihla, přišel listopad 1989) Danielu Kovářovou, senátorku za jeden z plzeňských obvodů netřeba představovat.

Tak rychle k dalším účastníkům.

Celý sraz „konzervativců“ snímala na půdě Senátu ČR proruská TV Raptor. Kdopak ji asi do hlídaných prostorů, kam se bez pozvánky nedostanete, vpustil, hm?

A tady hned máme dva v jednom: nahrávací zařízení TV Raptor na stole před zakladatelem Společnosti pro obranu svobody projevu (blokují mě, ale v poho, svoboda projevu jen pro ruské kecy) Vlastíkem Veselým.

To je tento bodrý strážce svobody projevu:

Druhý zakladatel spolku za obranu svobody slova Daniel Vávra, rovněž přítomen

Připomenu, že ruská vakcína Sputnik V. a její distribuce, byla spojena s hybridní operací, kdy ruské vlivové subjekty tlačily na politické reprezentace, aby ji od Ruska začaly odebírat a Rusko tak zaznamenalo v boji s C 19 mezinárodní úspěch. Dělal to tak například i Miloš Zeman a krátce i Andrej Babiš. Rusové přitom nikdy nedodali k vakcíně potřebnou dokumentaci a v zemích, kde ji i přesto aplikovaly se ukázala její nízká účinnost (např. Maďarsko)
Jde o situaci, kdy západní státy a rozvědky informovaly, že invaze se blíží a začne v nejbližších dnech. Víte, co psala celá ruská pátá kolona v ČR v té době? Jasně, „Rusko na nikoho nezaútočí, vy (západ) akorát strašíte.“
A další oblíbený narativ ruské propagandy: nacismus v Ukrajině
A realita
No a kdybyste chtěli třeba vědět od pana Vávry jak to bylo s protesty v Bělorusku, v roce 2020 po zfalšovaných prezidentských volbách.

… příspěvek zaslal i senátor Tomáš Jirsa (nemohl dorazit), další bojovník za tradiční hodnoty a údajný konzervativec..

Výcuc dalších bojovníků za svobodu slova

Dále dorazili například Aleš Juchelka, Jana Bobošíková, Hana Lipovská, Jiří Čunek …

Napíšu to takto: extrémismus podobný americkému (potraty, LGBT, konspirační teorie, ap) se tu začíná na politickém podkladě nenápadně promíchávat s proruskou scénou. A vlastně je štěstím, že Putin začal v Ukrajině tak krutou válku, protože tím na tyto lidi jako by hodil deku.

Mají to nyní mnohem těžší, ale když se mezi ně nebojí chodit ani ministr spravedlnosti, tak vlastně předkládá veřejnosti důkaz o jejich vlivu.

Článek na podobné téma ZDE.

Nevěřím, že tahle země nemá konzervativce, pro které je účast na podobných setkáních nepřijatelná. Ale ve vlastním zájmu a i zájmu ČR, by měli být vidět a slyšet násobně více, než tito lidé vystupující v textu.

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh