Andrej Babiš, prezident bez Řípu

Zadlužil zemi nejvíc v historii, v počtu zemřelých na Covid 19 nás dotáhl mezi suverénně nejhorší státy světa, (mimochodem všechny proti nám zaostalé a rozvojové), důchodovou reformu zazdil, za krádeže jej nahání půl Evropy a celé období jen ustupoval na součástky rozloženému Hradnímu kolaborantovi Ruska a Číny…

Ano, chlubit se prostě nemá čím, tak dělá to, co celý mandát. Slibuje všechno všem a plácá to, o čem mu jeho poradci řeknou, že bude u jeho voličů rezonovat.

A tak nejnověji, v rámci už v podstatě ohlášené kampaně, zkusil, tak jako před ním kdysi Zeman na Schwarzenbergy, kopnout do německy znějící šlechty.

To u části Čechů (obojí: šlechta i Němci) vždycky zabere.

Hele, slyšeli jste někdy o tom, že by kdokoli měl problém vystoupat na horu Říp proto, že ji vlastní Lobkowiczové? Vždyť tam dokonce pořádají sleziny kdejaké obskurní spolky, které mají s demokracií pramálo společného.

Navíc Lobkowiczové navíc už mnohokrát prokázali, že skutečnými vlastenci jsou, což se tak úplně o člověku, který udával komunistické tajné službě své spoluobčany za peníze, tak úplně asi říci nedá.

Jaroslav Lobkowicz (1877–1953) vstoupil do služeb československého státu (20. a 21. prosince 1918 doprovázel prezidenta Masaryka v jeho vlaku, při návratu do vlasti)  a působil jako diplomat v Londýně.

V letech 1938 a 1939 se několik členů rodu Lobkowiczů připojilo k Deklaracím zástupců české šlechty na obranu československého státu a národa, kdy se šlechta v době ohrožení ČSR nacismem přihlásila k tomu, že stojí na straně československého státu a českého národa.

 Maximilian Lobkowicz (1888–1967), syn Ferdinanda Zdeňka Lobkowicze, se pak stal velvyslancem československé exilové vlády v Londýně.

Takže zatímco Lobkowiczové vystupovali aktivně proti totalitě, končící český premiér totalitní represivní aparát namířený proti vlastnímu národu, naopak aktivně pomáhal udržovat v chodu.

Závěrem jen slovy „klasika“ doufám, že pan Babiš je vlastenec a mohl by státu věnovat podvodem financovanou farmu Čapí hnízdo.

Národní sbírku už jsme na Čapák – díky Babišem neoprávněně zinkasovaným miliónům na jeho stavbu – v podstatě stejně uskutečnili všichni.

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh