Ať nejsou zapomenuti.

👣⁠ Okupace Československa našimi údajnými spojenci z roku 1968, jejíž výročí si tento týden připomínáme, nakonec až do roku 1989, přinesla smrt celkem 400 našim spoluobčanům.

👣⁠ Většina z nich zemřela nikoliv v její akutní fázi, ale až v jejím dalším průběhu, v důsledku kriminálních činů okupantů, nebo při tragických nehodách s dopravními prostředky okupačních armád.

👣 Za všechny tyto oběti jsem dnes vybral jeden příběh zbytečně jednoho takového zmařeného života.

👣 Táňa Máčiková, 17 let.
👣 Zavražděna sovětským okupačním vojákem v pražské Liliové ulici v listopadu 1971.
👣 Postřeleni byli ještě dva další nevinní Češi.
👣 Důvod neznámý.
👣 Její rodiče se nikdy nedozvěděli, kdo jejich dceru zavraždil. Kolaborantská komunistická policie zametala po pachateli stopy.

👣 Pravdu o tom, kdo Táňu zabil odhalil po 42 letech až historik Prokop Tomek, oba její rodiče však byli tou dobou již po smrti…

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh