Ať nejsou zapomenuti.

👣⁠ Okupace Československa našimi údajnými spojenci z roku 1968, jejíž výročí si tento týden připomínáme, nakonec až do roku 1989, přinesla smrt celkem 400 našim spoluobčanům.

👣⁠ Většina z nich zemřela nikoliv v její akutní fázi, ale až v jejím dalším průběhu, v důsledku kriminálních činů okupantů, nebo při tragických nehodách s dopravními prostředky okupačních armád.

👣 Za všechny tyto oběti jsem dnes vybral jeden příběh zbytečně jednoho takového zmařeného života.

👣 Táňa Máčiková, 17 let.
👣 Zavražděna sovětským okupačním vojákem v pražské Liliové ulici v listopadu 1971.
👣 Postřeleni byli ještě dva další nevinní Češi.
👣 Důvod neznámý.
👣 Její rodiče se nikdy nedozvěděli, kdo jejich dceru zavraždil. Kolaborantská komunistická policie zametala po pachateli stopy.

👣 Pravdu o tom, kdo Táňu zabil odhalil po 42 letech až historik Prokop Tomek, oba její rodiče však byli tou dobou již po smrti…

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh