Babiš krade – varování a Zeman krade a podvádí- potvrzeno. Pondělí jak má být.

🇪🇺⁠ Hned ráno zveřejnily informační weby zprávu, že Evropská komise přistoupila k dalšímu postupnému kroku a poslala do ČR dopis, který označila jako “varování“.

🇪🇺⁠ Jde o další krok, který následuje poté, kdy Česká republika a její úřady nereagovaly na závěry auditu EK, který prokázal, že český premiér je ve střetu zájmu a dotace jsou mu vypláceny neoprávněně.

🇪🇺⁠ V tomto varování se doslova píše, že pokud české úřady nezastaví vyplácení dotačních titulů firmám premiéra, může následovat zastavení dotací pro celou zemi.

Což nejspíš už takto formulováno znamená, že jestli ministerstva svůj přístup nezmění, dotace zastaveny skutečně budou.

🇪🇺⁠ České republice je dále konkrétně vytýkáno, že “nedostatečně kontroluje střet zájmů a poskytování dotací firmám ve svěřenských fondech.“

🇪🇺 Je zajímavé, že tento dokument obdrželi Babišovi ministři už před několika dny a přesto, že denně vyprodukují několik selfiepostů o tom, jak se tady máme dobře, protože zemi dobře spravují, o dokumentu nikde ani zmínka…

🇪🇺 Další útoky na EU v Čau, lidi included…

Foto via iRozhlas.cz

ÚDHPSH: Miloš Zeman dělal poslední volební kampaň podvodným způsobem

🇨🇿⁠ Hned vzápětí byla zveřejněna další informace, která říká, že podle zprávy úřadu, který dohlíží na regulérní průběh předvolebních kampaní, vedl Miloš Zeman kampaň podvodným způsobem.

🇨🇿⁠ Zpráva ÚDHPSH konstatuje, že Miloš Zeman a jeho tým vedli netransparentní prezidentskou kampaň a za veřejné peníze,

To vše navíc v situaci, kdy Zeman osobně tvrdil, že žádnou kampaň nevede.

🇨🇿⁠ Ze zprávy rovněž vyplývá, že stále není jasné to nejzásadnější – kdo skutečně většinu kampaně, kterou Zeman (fejkově) vyčíslil na 22,7 milionu korun, zaplatil.

Což je porušení volebního zákona non plus ultra.

🇨🇿⁠ Zeman v reakci na toto zjištění požadoval, aby instituce výsledky kontroly utajila, čímž se nejspíš vysvětlují neobvyklé návštěvy šéfa dohledové komise v prezidentském sídle …

🇨🇿⁠ Špatně je ale ještě něco. Zpráva je zveřejněna až po třech a půl letech (co tam mohli asi ty čtyři roky zkoumat?) a navíc je prezident stižen imunitou, plynoucí z jeho funkce …

Věc je o to absurdnější, že o tom, k čemu úřad pro dohled nad kampaněmi došel po desítkách měsíců, informovali novináři už v době kampaně samotné, viz úvodní foto z webu HlídacíPes.org

Což v podstatě dává návod každému dalšímu prezidentovi, že si může v kampani k obhajobě mandátu, dělat naprosto cokoli a bez postihu.

🇨🇿⁠ Popravdě, u Miloše Zemana takové jednání (a ani to, že je chtěl zamaskovat) nepřekvapuje, je to hochštapler do morku kostí.

Jde ale o špatnou zprávu o stavu demokracie a právního státu. A to jak v případě Zemanových beztrestných podvodů, tak i u cílené netečnosti ministerstev, ohledně neoprávněného vyplácení dotací jejich chlebodárci.

Pondělí, jak se sluší a patří na zemi, kterou si politici u moci přivlastnili pro sebe.

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh