Babiš shání předvolební kompro na Rakušana. Česka politika XXI. století.

Podle zjištění Neovlivní.cz lídr hnutí ANO a premiér obává uskupení STAN. Jednak se na ně díky jejich prokazatelným úspěchům v regionech hůř útočí a pak je to i v osobní rovině: Andrej Babiš je doslova alergický na předsedu Starostů Víta Rakušana.

Podle dvou na sobě nezávislých zdrojích je Babišova averze dokonce tak velká, že už před několika měsíci začal shánět na lídra Starostů kompromitující materiály.

“Zadání znělo, najděte něco na Rakušana. Šéf ho skutečně nesnáší,” uvedl pod podmínkou anonymity jeden ze spolupracovníků premiéra. A jeho slova pak potvrdil další člověk, který je zapojen do předvolební kampaně hnutí ANO.

Vít Rakušan pro Neovlivní uvedl, že i k němu se dostaly informace o jeho sledování. Zvažuje, že se obrátí na policii a žádá premiéra, aby se k zjištěním redakce vyjádřil.

Kompromitující složky jsou přitom oblíbeným nástrojem, s kterým Andrej Babiš v politice pracuje. Před lety jsme popsali případ bývalého poslance Ladislava Šincla, na kterého vytáhl složku plnou údajů o jeho kontaktech i soukromí. Posléze lídra ANO usvědčila ze sbírání diskreditujících informací tajná nahrávka, na níž Babiš se svým zaměstnancem řeší, jak zatopí politické konkurenci.

Babišova averze k lídrovi Starostů se datuje už k minulým volbám, kdy měl Vít Rakušan velký podíl na tom, že se s nimi ANO nedomluvilo na spolupráci. Rakušan dal svůj postoj najevo ještě před volbami.

Převzato z webu Neovlivní.cz

🏇 Země má problémy, kam se podíváš a co dělá její premiér a předseda (i vlastník) nesilnější politické strany? Místo snahy o řešení problémů, shání špínu na konkurenci.

To opravdu tahle země nemá navíc?

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh