Babiš versus Babiš

Do předvolební kampaně parlamentní kampaně před několika týdny razantně vstoupil syn českého premiéra.

Ten byl před lety podvodně a účelově na krátký čas zapsán jako jeden z majitelů farmy Čapí hnízdo a když se policie začala o tento případ zajímat, nechal ho jeho otec, toho času člen vlády české republiky, zavléct na poloostrov Krym, okupovaný Putinovským Ruskem.

Andrej Babiš junior sám kontaktoval policii s tím, že je na Krymu zadržován bez jeho svolení, ta ovšem na této situaci neshledala nic podezřelého a oznámení o únosu odložila.

Stalo se tak i přes zjevný rozpor, kdy Babiš senior tvrdil médiím, že jeho syn je na Krymu s Rusem Protopovovem dobrovolně, zatímco sám Protopovov prohlašoval, že na Krymu s AB juniorem nikdy nebyl.

Ohledně jeho role v kauze Čapí hnízdo se pak policistům nepodařilo Babiše mladšího vyslechnout, ač byla jeho švýcarská adresa veřejně známou prakticky celé republice.

Babiš junior začal otcovu kampaň atakovat zhruba před třemi měsíci a to jak slovně, tak i fotograficky, dokonce jej i úspěšně parodoval.

Největším mediálním zásahem bylo dosud patrně jeho angažmá v úklidových pracích po tornádu na jižní Moravě, kam přijel na několik týdnů uklízet, zatímco jeho otec, který tam přijel tradičně slíbit, něco co neměl v úmyslu dodržet, se blýskl pouze snahou slibovanou podporu lidem zasaženým tornádem zdanit a pokrátit.

via Forum 24

Včera, kdy celý soubor ANO zahajoval ostrou kampaň v Ústí n/L se na prezentaci dostavil Babiš mladší a za vděčné pozornosti médií se do otce pustil s výčitkami, že mu ublížil, že klame lidi v zemi a s tím, že hnutí ANO je sektou.

Autor Hospodářské noviny

Co je jisté, že Babiš starší si z touto formou odporu příliš neví rady, včera v Ústí byl zjevně zaskočen a zmohl se jen na pozdější vyjádření, že je junior zneužíván.

„A jsme v prd*li.“ Tak reagoval tým Babišových marketingových poradců, když viděli na zahájení kampaně hnutí ANO přicházet AB juniora. Ten se dostavil i režisérem Vítem Klusákem, což podněcuje zvědavost, zda není vendetta Babiše mladšího cíleným PR politické konkurence.

Což je patrně sarkasmus od člověka, který ze svého syna udělal účelově bílého koně, později jej nechal unést a nakonec se jej snaží vykreslovat jako nesvéprávného člověka…

Musím říct, že subjektivně mám problém s tím, když vidím mladého Babiše, jak se usilovně snaží otce jakkoliv zasáhnout a pomstít se mu Je to hluboká lidská tragédie, když máte otce mafiána a ten vás namísto lásky vymačká jako citrón a zahodí.

Nedívá se mi na to dobře, je mi juniora líto, pro něj není Babiš mafián, oligarcha a zloděj, ale hlavně táta, který jej zradil a ponížil.

Na druhou stranu nesdílím ani názory většiny komentátorů, že to, co se mezi nimi nyní veřejně odehrává, je kontraproduktivní a spíše pomůže ANO k vyššímu volebnímu zisku.

Nedokážu to posoudit, nejsem volič ANO a moje myšlenkové pochody jdou zcela jinou cestou, než ty jejich.

Ale jestliže jsou z této situace Babišovi markéťáci, (kteří mají voliče ANO a jejich názory perfektně nastudovány), vyplašení a sám Babiš senior si s nimi neví rady (a všichni to vidí v přímém přenosu), tak celá antikampaň Babiše syna asi nějaký destruktivní potenciál pro ambice Agrofertu mít bude.

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh