Blažkovy versus evropské hodnoty.

V Gruzii probíhá pod taktovkou proruské strany s názvem Gruzínský sen (sic!) snaha přerušit proevropský kurs a dotáhnout zemi zpět do silného područí Ruska.

Tuto stranu vlastní gruzínský oligarcha Ivanišvili, kterému se změna geopolického ukotvení směrem k západu nelíbí.

Ta by totiž znamenala důraz na snížení korupce, vyšší transparentnost a konec jeho rozsáhlého byznysu s Ruskou federací.

Zejména mladí lidé už téměř 40 dní protestují před sídlem parlamentu v Tbilisi a přidávají se k nim i studenti z jiných gruzínských měst.

Jde o velmi silnou akci odporu, která svou délkou nemá v novodobé historii srovnání.

Bohužel, Evropská unie, která Gruzii přislíbila výhledově členství, se buď k podpoře gruzínské demokracie nemá,. nebo nemá na situaci žádné páky.

Obojí je smutné.

O tom, co je strana Gruzínský sen zač, už se v ČR psalo několikrát, například ZDE, ZDE, ZDE, ZDE, ZDE a ZDE.

Hodnoty evropské

Díky nim vznikl dnes i přes všechny okolnosti a nedokonalosti nejbohatší a nejbezpečnější kontinent planety, místo s nejvyšší mírou právního státu a s nejširší ochranou lidských práv a svobod.

Ministři a ministryně zahraničí Estonska, Lotyšska, Litvy a Islandu přiletěli společně do Gruzie osobně podpořit Gruzínce, protestující proti zatahování země do ruské zóny vlivu a likvidaci právního státu v zemi.

Jde o skutečně silné vyjádření sounáležitosti pro demonstrující, kteří vyjadřují obavy, že jejich zemi svět nechá bez pomoci zatáhnout do ruského světa.

Jak napsal novinář Ray Baseley, který je momentálně v Tbilisi: „Kdyby sem teď přijel @prezidentpavel tak je pro Gruzii jak Kenedy pro Berlín.“

Gruzínci opravdu nejsou ve snadné situaci a všichni demonstrující jdou s kůží na trh. Jsou příliš geograficky vzdáleni a příliš vojensky vydáni napospas dnes už plně totalitnímu Rusku – které ostatně okupuje zhruba pětinu území Gruzie už nyní …

Strana Gruzínský sen navíc v pátek navrhovaný zákon ještě zpřísnila a ve třetím čtení k zákonu přidala doložku, která navíc bude postihovat nejen organizace, ale i jednotlivce, tak aby mohla vláda mohla zcela paralyzovat občanskou společnost a novináře.

Osoby, která budou označeny v v rámci této nové nové doložky „zákona o zahraničních agentech” budou muset státu dodat například informace z osobního života, sexuální styky a další citlivé údaje …

Hodnoty Blažkovy

Naproti tomu zde máme ministra spravedlnosti (sic!) demokratické vlády, která hlasitě deklaruje, že patříme na západ, který dlouhodobě zastává názory, které vyhovují Rusku a jsou v souladu s jeho propagandou, navíc se aktivně stýká se členy ruské kolaborantské kolony v ČR.

Proto se nelze divit, že tentokrát do veřejného prostoru aktivně vstoupil s obranou strany Gruzínský sen a její vlády.

Porovnejte jeho postoj s výše zmíněnými ministry zahraničí stran západní koalice.

A vlastně i s postojem českého ministra zahraničí ⬇️

A už tedy etalon čistosti, férovosti a našeho prozápadního směřování Pavel Blažek ⬇️

Odkaz na celý text ZDE. Porovnejte s texty šesti našich různých médií, které jsem přiložil o několik odstavců výše.

Aby se naše i Blažkova ostuda ještě umocnila, jeho výroky už sdílela sama proruská strana … ⬇️

Mimochodem, ministr Blažek se už v posledních dnech vyjádřil víckrát a kupodivu mu z toho vyšla adorace dlouhodobého aktivního ruského kolaboranta.

Žlutou kartu od premiéra Fialy už nečekejte. Ty totiž žádný hráč zápasu nemůže dát rozhodčímu, nebo zástupci majitele klubu … ⬇️

Rovnou váhajícím odpovím na otázku, zda je Václav Klaus ruský kolaborant skutečně jedním příkladem ⬇️

Připomeňme ještě chlastačku s ruským kolaborantem a pravděpodobným agentem Martinem Nejedlým …. a nedávnou slezinu ruské páté kolony, na níž by pan Blažek váženým hostem ⬇️

…. a nedávnou slezinu ruské páté kolony, na níž by pan Blažek váženým hostem ⬇️

Zdroj ZDE.

 Akci organizoval spolek, jehož zakladateli jsou Michal Semín, před kterým Federace židovských obcí varovala kvůli „vyhraněnému antijudaismu“, a Tomáš Kulman, který na sítích členy vlády nazývá kolaboranty nebo „idioty ze slepence“, odmítá pomoc Ukrajině a oslavuje Vladimira Putina.

… a Tomáš Kulman osobně ⬇️

Další organizátor této proruské sleziny je Tomáš Částek. Ten se angažoval v ruské bance, jejíž vedení dnes vyšetřuje Národní centrála proti organizovanému zločinu. Rovněž spolupracuje s Martinem Nejedlým.

… a pak třeba Erik Best, ten je přímo esencí ruské páté kolony v ČR ⬇️

15. únor 2022. Všechny proruské účty jely před válkou stejnou lajnu: žádná válka nehrozí a západní novináři a politici jen straší Evropu Putinem

… a ještě třeba Petr Drulák …

🏇 To jsou tedy mediální výstupy a akce, jež ministr spravedlnosti Pavel Blažek navštěvuje. Jaký div, že nyní hájí stranu Gruzínský sen, že …

EDIT: Zatím poslední krok udělala gruzínská prezidentka Zubirašvili: „Dnes jsem ruský zákon vetovala. Tento zákon je ve své podstatě a duchu zásadně ruský, odporuje naší ústavě a všem evropským normám. Představuje tak překážku na naší evropské cestě. Tento zákon musí být zrušen!“

Její veto ale může sněmovna, kde má Gruzínský sen většinu, znova přehlasovat … ⬇️

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh