Bojovníci a kolaboranti

Rusové na frontě zahájili očekávanou zimní ofenzívu. Očekávanou proto, že doplnili své stavy několika sty tisíci odvedenců a taky proto, že západ nebyl s to, dodat Ukrajině nejen včas moderní tanky, ale ani dostatek munice pro zbraňové systémy, které už ve výzbroji ukrajinské armády jsou.

Ofenzíva začíná v několika směrech, v několika ukrajinských správních oblastech, v Doněcké, Luhanské a Charkovské.

Těžko předvídat výsledek, když neznáme početní stavy a situaci v ukrajinských řadách, jisté je však to, že po měsících obléhání ruská vojska odřízla město Bachmut od hlavních zásobovacích tepen a postupně jej obkličují.

Bojuje se u Kreminy, Vuhledaru, Avdiyivky a mnoha dalších míst zejména v severní části frontové linie.

Zničení jednoho z nejmodernějších ruských obrněných vozidel typu Terminator podblíž Kreminy.

Ukrajinský prezident mezitím absolvuje první válečné turné po evropských zemích. Navštívil Velkou Británii, Francii a nakonec sídlo EU v Bruselu.

Sice se mu dostalo bouřlivého přivítání, ale svého cíle (cesta je riskantní, jistě si nejel do Evropy jen kvůli selfíčkům) nedosáhl. Nikdo mu nic velkého nově neslíbil, tím méně bojové letouny, o něž jejich dodání momentálně Ukrajina intenzivně usiluje.

„Kreml se cynicky snaží likvidovat, co vnímáme jako své hodnoty v Evropě. Především hodnotu lidského života. Ta v Rusku neexistuje. Pro Kreml jsou Rusové těla, která mohou nést zbraně, bojovat a která si mohou podřídit. Nastává tam vláda násilí, taková jsou dnes pravidla v Rusku.
Představitelé Kremlu se snaží vrátit realitu 20. a 30. let minulého století. „Osud Evropy nezávisí na politicích. Všichni jsme schopni něco ovlivnit. Společný výsledek, společné vítězství. Chci poděkovat všem v Evropě, kdo podporují Ukrajinu v této historické bitvě.“
Volodymyr Zelenskij při projevu v sídle Evropské unie

Aby byla situace ukrajinských obránců ještě komplikovanější, tak v předvečer ruské ofenzivy Elon Musk vypnul pro Ukrajince službu Starlink tak, aby jim neumožňovala využívat bojové drony, které jsou jehjich velkou zbraní v boji proti okupantům.

Oproti tomu Rusové mají síť vlastních vojenských satelitů …

Budíček pro ruské kolaboranty v ČR

Ruská ofenziva opět nakopla standardní dlouhodobé ruské kolaboranty v České republice, kteří opět brojí proti „prodlužování stejně rozhodnutého konfliktu“ tím, že západ dodává Ukrajině zbraně na její obranu.

Řečí těchto vlastizrádců to znamená, že by se Ukrajina měla nechat padnout a podstoupit Rusku, jehož armády by následně oblehly pobaltské, slovenské a polské hranice.

Český stát k nim bohužel přistupuje stejně naivně jako přistupovala ČSR k Henleinovcům, kteří stejně jako tito působí v zájmu ruského nepřítele, působili v době před II. světovou válkou ve prospěch země, která nás jen o malou chvíli později napadla.

Válka bude ještě dlouhá a taky drahá. Povinností našich (východoevropských) politiků je burcovat západ, aby nejenže nepolevoval ve své pomoci, ale aby ji ještě stupňoval i v této situaci, kdy je evidentní, že ukrajinské vítězství se nepřibližuje, ale naopak minimálně oddaluje.

A čeští politici navíc musí napřít i enormní úsilí domů, do vlasti, a usilovně vysvětlovat lidem v Česku, proč je pro nás podpora Ukrajiny a její vítězství tak životně důležité.

Musí přehlušit hlasy lidí jako je Rajchl, jejichž jedinou ambicí je politicky se udělat na špatné ekonomické situaci a vzhledem k jejich kolaborantské lajně to svést na západ, EU, NATO a na pomoc Ukrajině všeobecně.

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh