Bývalá velmoc na rozhraní Evropy a Asie

Výtah z příspěvku Jakuba Gody, z komunikačního týmu slovenské prezidentky Zuzany Čaputové

Jak to Vladimir Vladimirovič dodrbal.

🎯 Putinův režim možná před 20 lety vypadal, že by mohl přinést prosperitu, ale přinesl ji jen pro část Rusů. Rusko jako celek je dnes chřadnoucí, upadající už jen bývalá velmoc a jediný způsob, jak si dnes tento režim dokáže získat světovou pozornost, je vytáhnout tanky, rakety, statisícové vojsko a plno silných řečí.

Svéráz ruského národního lovu

🎯 Shrnu zde pár zajímavostí k dnešnímu Rusku, které by měly zajímat zejména ty naše spoluobčany, kteří současnému ruskému režimu fandí:

🎯 – Za loňský rok klesl počet obyvatel Ruské federace o více než 1 milion, což je nejvyšší pokles od temných sovětských dob. Mohou za to nadměrná úmrtí na Covid, ve kterých patří Rusové k nejhorším na světě, ale také dlouhodobě nízká porodnost a nízký věk dožití.

🎯 A rovněž se do tohoto faktu promítá i to, že Rusko patří mezi země s největším počtem sebevražd na světě (proporčně k počtu obyvatel).

🎯 – HDP celého velkého Ruska je dnes na úrovni města New York nebo jedné čínské provincie Guangdong. Dělá to trochu problém, když si Putin chce hrát na velmoc.

🎯 Ještě horší pro Putina je, že jejich ekonomika stagnuje a je stále pod úrovní z roku 2008. Reálné mzdy v Rusku klesly od roku 2013 o 11 %.

🎯 – S tím souvisí i rekordně nízká podpora Putina v průzkumech veřejného mínění, která klesla na nejnižší úroveň za posledních 10 let.

🎯 – K nízké podpoře Putina přispělo i to, že Alexej Navalný před rokem natočil na dron absolutní šílenost v podobě obrovského paláce, který si pro sebe Putin staví v hodnotě 1,3 miliardy dolarů.

🎯 Přidal k tomu spoustu štiplavých detailů. o italských záchodových štětkách za 700 dolarů. Tato štětka se stala tak trochu symbolem – na fotce jsou demonstranti proti Putinově politice, s pozlacenými záchodovými štětkami (viz foto od Reuters).

🎯 Pokud jste to Navalného video ještě neviděli, podívejte se, je to i po formální stránce investigativní masterpiece:

🎯 Za tyto a další podobné aktivity Navalného téměř otrávili k smrti, nakonec přežil a skončil ve vězení. Jeho video o Putinově paláci má na Youtube 121 milionů vidění a nepatří mezi Putinovy ​​oblíbené.

🎯 – Na toto se lidem nedívá dobře v zemi, kde 30 milionů lidí nemá kanalizaci. Je to nejvíce ze všech rozvinutých zemí. 47 milionů Rusů nemá teplou vodu. Super reportáž o tomto „shitty problem“ je zde.

Tverská oblast, západní Rusko, foto z výše označeného článku.

🎯 Takže tak. Ruský národ se s prominutím taje ve sračkách, ale na Youtube se dívá, jak si šéf do svého bizarního paláce za miliardu kupuje záchodové štětky, v ceně jejich měsíční výplaty.

🎯 Poslední, co Putin potřebuje, je, aby se Rusové na Youtube dívali ještě na to, jak se daří Ukrajině na cestě do Evropy. Poslední, nad čím je třeba se divit, je, že si Ukrajinci tuto cestu vybrali. To není vliv Ameriky, ani nikoho, to je pud sebezáchovy a přirozená lidská preference mít se dobře, když je taková možnost.

🎯 Rusko při zachování stávajícího režimu nemá žádnou budoucnost. I relativní význam toho jediného, ​​co umí světu nabídnout, tedy ropy a zemního plynu, postupně klesá. Celý civilizovaný svět prochází se snaží dekarbonizovat a přejít na obnovitelné zdroje energie.

Jachta Vladimira Vladimiroviče „Graceful“ včera opustila předčasně přístav Kiel. Němci spekulují, že z obav z případné konfiskace.

🎯 Ruský režim se opravdu nemá proč cítit ohrožený zvenčí, protože dohromady by už nikoho nezajímal, dokud nevytáhly tanky a rakety. Ruský režim má ale tisíc důvodů bát se vlastních lidí, kterým postupně snad dojde trpělivost.

A pokud máme rádi Rusko a Rusy, tak bychom jim měli držet palce.

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Speciální bonus

Dejme si ještě dvě specialitky o dnešním Rusku, které by měly zajímat konzervativně-nacionalisticky naladěné spoluobčany, kteří až nápadně často k současnému Rusku vzhlížejí:

🎯 – Rusko patří mezi země s nejvyšším počtem potratů na světě. Ve srovnání se Slovenskem se tam potraty dělají 3,5krát častěji (v přepočtu na 1000 porodů).

🎯 – V Rusku žije největší muslimská menšina v Evropě, je jich 14 milionů nebo cca 10% populace a v celém Rusku je kolem 8000 mešit. Samotný Putin otevíral velkou mešitu v Moskvě, kterou označoval za největší mešitu v Evropě.

Veterán Velké vlastenecké války (1941-1945) před svým příbytkem. To až zase pojedou Noční vlci po Evropě uctívat ruské válečné hrdiny…

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh