Částečná pravda inženýra Ševčíka

Děkana Národohospodářské fakulty VŠE docenta inženýra Ševčíka zachytila kamera mezi demonstranty snažící se zaútočit na Národní muzeum.

Podle mě je to v pořádku, přesně mezi ty lidi svým dlouhodobým vystupováním pasuje.

Ševčík ovšem, poté kdy jeho alma mater vyjádřila nad jeho aktivitami pohoršení, začal náhle (ano, všichni jsou to hrdinové, ale z comiksu) otáčet a tvrdit, že vůbec nebyl demonstrovat a že chtěl jen jako náhodný kolemjdoucí pomoci zraněnému ruskému kolaborantovi (ano, nic jiného útočníci na Národní muzeum nejsou).

No jo, když ale ony jsou ty internety, že jo … A jak říká klasik – i lhát se musí umět.

Pojďme se na pana děkana a jeho tvrzení podívat očima faktů:

Tvrzení Miroslave Ševčíka v čase:

A. „Na demonstraci jsem vůbec nebyl, až do 17:20 jsem byl v restauraci.“

B. „Šel jsem pak shodou okolností po Václavském a o pomoc mě požádal zraněný člověk, který měl rozbitou hlavu.“.

C. „Viděl jsem na vlastní oči, jak policisté zranili při zásahu několik lidí, včetně jednoho, kterému rozbili hlavu.“

Fakta:

Ševčíka nikde a nikdo nezachytil v páchání násilí. To je fakt. Za to jej několik fotek a videí usvědčuje z aktivní (nenásilného) jednání vůči policii a pohybu mezi čelem demonstrantů, včetně neuposlechnutí opakovaných výzev k opuštění prostoru před muzeem. Následně musel být z prostoru policií násilně vyveden, viz obrázek

Miroslav Ševčík byl prostě členem davu, jehož čelo napadlo policii a vzalo útokem vchod Národního muzea.

Na demonstraci i přes tvrzení byl, je zachycen uprostřed jejích účastníků a to logicky v době jejího konání.

Ševčík tedy rozhodně nešel náhodou náhodou kolem z hospody. Na demonstraci jako její účastník prokazatelně byl, byť třeba ne po celou dobu. Z účasti jej mimochodem usvědčuje i jeho „vlastní“ proruská TV Raptor.

A: Miroslav Ševčík bezprostředně po události: V reportáži říká sám Ševčík, že byl svědkem jak někomu policisté při zákroku rozbili hlavu. Tedy nikoli, že jej někdo na Václavském náměstí s rozbitou hlavou EX POST oslovil a požádal jej o pomoc.

B. Miroslav Ševčík s odstupem, kdy už věděl, že má problém se zaměstnavatelem, tedy VŠE:

Pondělní LN.

Ševčík se v prostoru Národního muzea v době útoku ruských kolaborantů (vyjdeme li z jeho tvrzení, že na vlastní oči zákrok při němž docházelo ke zraněním agresivních demonstrantů, viděl) musel nacházet.

Další video: V něm Ševčík zase tvrdí, že v době útoků u Muzea vůbec nebyl

Dál: serie snímků Praha In, která dokazuje, že Miroslav Ševčík byl přítomen na místě delší dobu a trávil čas v davu pozdějších násilníků s dalšími známými figurkami české proruské scény.

Mimochodem, jako důkaz, že jde nikoli o náhodně známé, ale o letité ruské kolaboranty v ČR. Muž s plnovousem stojící na prvních dvou fotkách ve skupince se Ševčíkem, zde vedle Žarka Jovanoviče na protestech u soudu, ohledně sporu o nošení hidžábu ve školách. Foto níže

A fotce pod textem tentýž muž ve štábu Miloše Zemana po jeho druhých vyhraných prezidentských volbách. Opět ve skupině aktivních ruských kolaborantů v ČR

Video Policie ČR, které zachycuje část dění u Národního muzea:

A další lež Miroslava Ševčíka, kdy tvrdí doslovně, že policie brutálně zaútočila na lidi z rozcházející se demonstrace, tedy bez příčiny. Ševčík mluví cca od času 47:35. To ještě netušil, že tentokrát jeho lži zaujmou jeho zaměstnavatele …

Závěr:

A. Miroslav Ševčík nyní tvrdí, že se vracel z restaurace a náhodně jej na Václavském náměstí oslovil muž s rozbitou hlavou po policejním zákroku a požádal jej o pomoc.

B. Bezprostředně po proruské provokaci u muzea však Ševčík na kameru říkal, že byl zákroku policie přímo přítomen a rozbití hlav (hlav) viděl..

C. Ševčík dále tvrdí, že policie zaútočila nikoli na útočící agresivní dav, ale na normálně se domů rozcházející účastníky demonstrace. Ze lži jej usvědčuje několik videí i mnoho fotek.

Aktuálně: Rektor VŠE už médiím vzkázal, že pokud pan Ševčík neodstoupí sám, navrhne jeho odvolání.

Studenti VŠE budou ve středu před univerzitou demonstrovat pro odvolání děkana Miroslava Ševčíka.

Tak dlouho chodíš s ruským džbánem do muzea pro vlajku, až si z toho zařídíš registraci na pracáku …

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh