Čeká nás další kolo dezinformační války

🏇 Zahraniční i čeští novináři píší směrem k ukrajinské ofenzivě mj. tyto dva spolu související body:

1️⃣. K ofenzivě budou patřit obrázky velkého počtu ukrajinských obětí i velkého počtu zničené ukrajinské vojenské techniky, v míře dosud nezaznamenávané.

Patří to k útoku na opevněné pozice obránců, jimiž jsou tentokrát okupační jednotky.

2️⃣. Ruská propaganda a její páté kolony v jednotlivých zemích západu toho budou chtít využít k obracení veřejného mínění a jednoty v podpoře Ukrajiny a tedy v přeneseném tlaku na jednotlivé vlády.

„Podívejte, kam jdou vaše peníze, za které mohly být postaveny školky, nemocnice, kvůli čemu jste v ekonomických obtížích…“, vše podbarvováno obrázky zničené techniky za miliardy.

A jak vidíte (úvodní obrázek) už se to začalo dít. Jsme v intenzivní hybridní válce o naše veřejné a voličské mínění.

🏇 V této válce platí dvě pravidla:

🅰️. Rychlost. Nenechat dezinfoscénu uchopit téma a reagovat až se zpožděním jen pasivním vyvracením obsahu, který už je rozšířen a koluje.

To už je navíc, právě proto, že rozhoduje, který narativ dostanou posluchači a diváci první, pozdě a má jen minimální efekt.

🅱️. Mediální výtlak: prostě zajistit, aby vaši verzi slyšeli příjemci častěji, než verzi ruské scény.

🏇 Už nyní tu měla být kampaň, která toto téma bude tlačit, tak jak to skutečně je a proč, do všech obýváků, od Aše až po Strání.

Neděje se samozřejmě nic a tak se příští týdny zase ponesou v zaplavení sociálních sítí a médií ruskou lajnou a přinesou zase o něco víc přesvědčených odpůrců pomoci a lidí, kteří začnou o správnosti (třeba s ohledem na jejich materiální situaci) pochybovat.

Posledním výstupem vlády k tomuto hybridnímu souboji bylo zrušení úřadu zmocněnce pro boj s dezinformacemi a prohlášení, že vláda žádný plán pro boj s dezinformacemi nepotřebuje.

Jak dlouho se může chodit se džbánem pro vodu, než se ucho utrhne?

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh