Česko bude opravovat poničené těžké zbraně ukrajinské armády a posílat je zpět!

Česká republika se jako první země na světě dohodla s Ukrajinou, že jí bude opravovat v bojích poškozené tanky a obrněnce. Jako první mají přijít na řadu tanky T-64, aby mohly být znovu nasazeny do boje proti ruským invazních vojskům. Ty by se měly opravovat v závodech společnosti Czechoslovak Group.

Ukrajina začátkem dubna požádala Česko a Slovensko, zda by jí mohly opravovat vojenskou techniku. K tankům by se výhledově mohly přidat obrněné transportéry.

Ministerstvo obrany pomocí své Agentury pro mezivládní obrannou spolupráci (AMOS) umožní, aby se v českých zbrojařských závodech mohla opravovat poničená ukrajinská vojenská technika. Seznam Zprávám to potvrdila ministryně obrany Jana Černochová.

„Česká republika byla první partnerskou zemí, kterou ukrajinská strana oficiálně oslovila s požadavkem na vzájemnou spolupráci českých a ukrajinských firem při opravách pozemní techniky, kterou je nutné zprovoznit, či která byla poničena v bojích.” Ministryně obrany Jana Černochová

Drobné poruchy či bojová poškození opraví vlastními silami ukrajinská armáda a ukrajinský obranný průmysl. Česká pomoc spočívá ve využití kapacit českých společností obranného průmyslu na rozsáhlejší práce včetně generálních oprav a zprovoznění dlouhodobě skladované techniky.

Některé opravy budou patrně probíhat i na Slovensku.

Naše raketomety Grad , s značením RM – 70, cestou na Ukrajinu

Podpořte provoz této stránky

Tato stránka funguje zejména díky příspěvkům od vás čtenářů. Díky všem.

Pokud mě chcete také podpořit, můžete využít služby Donio.cz

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh