Česko bude opravovat poničené těžké zbraně ukrajinské armády a posílat je zpět!

Česká republika se jako první země na světě dohodla s Ukrajinou, že jí bude opravovat v bojích poškozené tanky a obrněnce. Jako první mají přijít na řadu tanky T-64, aby mohly být znovu nasazeny do boje proti ruským invazních vojskům. Ty by se měly opravovat v závodech společnosti Czechoslovak Group.

Ukrajina začátkem dubna požádala Česko a Slovensko, zda by jí mohly opravovat vojenskou techniku. K tankům by se výhledově mohly přidat obrněné transportéry.

Ministerstvo obrany pomocí své Agentury pro mezivládní obrannou spolupráci (AMOS) umožní, aby se v českých zbrojařských závodech mohla opravovat poničená ukrajinská vojenská technika. Seznam Zprávám to potvrdila ministryně obrany Jana Černochová.

„Česká republika byla první partnerskou zemí, kterou ukrajinská strana oficiálně oslovila s požadavkem na vzájemnou spolupráci českých a ukrajinských firem při opravách pozemní techniky, kterou je nutné zprovoznit, či která byla poničena v bojích.” Ministryně obrany Jana Černochová

Drobné poruchy či bojová poškození opraví vlastními silami ukrajinská armáda a ukrajinský obranný průmysl. Česká pomoc spočívá ve využití kapacit českých společností obranného průmyslu na rozsáhlejší práce včetně generálních oprav a zprovoznění dlouhodobě skladované techniky.

Některé opravy budou patrně probíhat i na Slovensku.

Naše raketomety Grad , s značením RM – 70, cestou na Ukrajinu

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh