Čeští novináři našli způsob, jak otupit šíření ruské propagandy.

Nejde o žádný zásadní gamechanger, ale není to už ani bezradné poposedávání nad průšvihem, na jehož řešení nemáme žádný mustr, tak jak tomu bývalo v minulých letech.

Zvolený způsob je celkem účinný, když přirozeným způsobem dehonestuje proruské aktivisty u mainstreamových voličů. Každý pokrok v boji proti páté koloně Ruska v ČR je nakonec součástí souboje, v němž nakonec tito ruští kolaboranti prohrají.

Naši novináři se letos změřili na přímé konfrontace s lidmi šířícími ruskou propagandu a ukazují ruské kolaboranty zblízka, konfrontují je s jejich názory a rozkrývají pozadí jejich struktur.

Divák tak může názorněji pochopit, že se nejedná o žádné vlastence, kteří se snaží zachránit nebožáky před vysokými účty za energie, ale buď o slaboduché jedince vymleté dezinfopropagandou, odpůrce našeho prozápadního směřování, nemotorně až směšně usilující o změnu systému a nakonec o jedince, kteří rozhodli na nespokojenosti a strachu vydělávat finanční či politický kapitál.

Průsečíky, které všechny tyto figurky spojují jsou v zásadě dva., Nenávist k západnímu způsobu života, přičemž právě otevřenosti západní demokracie zneužívají a pak velká afinita k Putinovu Rusku, které nejenže vyvražďuje sousední Ukrajinu, ale explicitně uvádí, že cílem jeho agrese je i Česká republika, jako zároveň bývalý ruský (sovětský) satelit a nynější člen NATO. („Chceme vrátit Evropu před stav, kdy se NATO rozšířilo mj. i o ČR“).

Hlasujte pro mě v anketě Křišťálová lupa 2022!

Web visegradsky-jezdec.cz byl nominován v kategorii One (wo)man show.

Úplně nejlepší je potom napřímo tyto vlivové osoby Ruska konfrontovat s jejich šířením tezí ruské propagandy, protože to je jeden z prvků, který je pro ně charakteristický a který právě plyne z faktu, že skutečně jde o Putinovi aktivní kolaboranty a nikoli o zapálené české vlastence.

Včera to předvedla Veronika Sedláčková v pořadu „Ptám se já“ s prezidentskou kandidátkou (a favoritkou Miloše Zena Alenou Vitáskovou.

Ukázka zde:

Jana Zwyrtek Hamplová v Prostor X: „Je podpora Ukrajiny je podporování války?“ „ANO“.

Je zajímavé, že všichni tito hodní lidé nevolali po jednáních a po míru v době, kdy Rusové v Ukrajině zprvu rychle postupovali a jejich vojska stála před Kyjevem 🙂

A už legendární video, která natočil Radek Bartoníček na jedné z PRORUSKÝCH demonstrací na Václavském náměstí.

Existuje ještě jeden efektivnější způsob, jak ruské kolaboranty před veřejností znemožnit. A to ukázat, jak jsou ve skutečnosti směšní a neschopní, tak jako Jan Moláček z Deníku N:

A velmi často pomohou i archivy, které pak pomáháme mezi lidi dostávat my společně, viz následující dva příklady.

Čím více lidem ukážeme, kdo jim chce „pomáhat“ z krize, tím snadněji minimálně část obyčejných lidí, kteří se ale bojí příštího vývoje, od ruských kolaborantů izolujeme.

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh