Čína versus Taiwan stručně a jasně

Jak je to dlouho, kdy prezident Miloš Zeman vyhrožoval, že zintenzivnění vztahů s Taiwanem bude mít kolosální dopad na náš (spíše neexistující) obchod s Čínou?

Následně dokonce přestal zvát předsedu senátu Vystrčila, který Taiwan navštívil, na schůzky čtyř největších ústavních činitelů.

No a dnes vydala agentura CzechInvest následující tiskovou zprávu:

👉 Za prvé: I přes výhružky prezidenta ČR a čínské ambasády v ČR, cesta předsedy senátu Vystrčila na Taiwan neovlivnila žádné rozjednané investice z Číny.

👉 Za druhé a tady je vidět, jak se část našich politiků nechává Čínou korumpovat:

Od roku 1993 u nás Taiwan, (který má 23 miliónů obyvatel) investoval cca 19 miliard korun a vytvořil 24 000 pracovních míst.

Naproti tomu Čína (1.4 miliardy obyvatel) v ČR investovala 12 miliard korun a vytvořila 4000 pracovních míst.

👉 Skutečně jednají Zeman, Hamáček, Birke, Zahradil, Nečas, Tvrdík a další, v zájmu České republiky, když se naší zahraniční politiku i obchod snaží úporně provazovat s totalitní Čínou?

Nejsou za tím spíše jen zájmy komunistické velmoci a osobní zájem výše zmíněných (i několika dalších) politiků a lobbistů?

Násilná změna orientace české zahraniční politiky na Čínu, je údajně politikou všech azimutů.

Pokud ovšem střelka tohoto azimutu ukáže i na Taiwan, tak je zle 🙂

(Foto Hospodářské noviny)

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh