Perličky a perly.

Opět nabízím skládačku informací, které jsem objevil v médiích a na sociálních sítích a o nichž si myslím, že by neměly zapadnout.

  1. Čeští dobrovolníci válčící proti ruským okupantům v Ukrajině na videu

2. Třetí říše se dnes rozkládá na východě. Každý, kdo tento režim podporuje, se rovná kolaborantům s nacisty ve II. světové válce

3. Andrej Babiš šířící dobro, lásku a empatii.

„Je tady moc migrantů. Když jsme byli v Jihlavě, zastavili jsme se na MOLce a tak jsem si na toaletě nemohl umýt ruce, protože si tam migrant myl nohy. Jsou všude!“

Babiš hledá cokoli, co by ho posunulo do prezidentské funkce a tak zkouší i recepty z minula. Přitom, kdyby si tam kdokoli z nás myl ruce, musel by expremiér taky počkat, až skončíme. Tak to holt u vodovodů chodí 🙂 Navíc vůbec nedokládá, jak poznal, že šlo o migranta, dokážu si představit klidně kamioňáka, nebo low coast turistu. Těžko si někdo, kdo ČR jen projíždí a ještě v ilegalitě, skočí mýt na MOLku u Jihlavy nohy, že?

4. Ukrajinské jednotky se tlačí na Cherson.

5. Ruský kolaborant Vrabel se opět rozhádal s dalšími organizátory proruských protestů. Jsou za tím – jak jinak a opět – peníze. To je to totiž jejich jediný motor.

6. Oba slouží v ukrajinské armádě. Chtěli se vzít. Jeho po zásnubách zabili okupanti. Ona teď slouží ve stejném úseku, kde byl on zabit.

7. Před tímhle Ukrajinci utíkají. To je válka, kdy byla jejich země přepadena sousední zemí. A proto není sporu o tom, že ukrajinští občané, kteří přicházejí v těchto měsících do České republiky, jsou váleční uprchlíci.

8. Ruská kolaborantka Soňa Peková: „Modlím za Vladimira Putina. Státy z východu jsou poslové dobrých věcí, ovšem mimo Ukrajinu. Lockdowny i drahé energie jsou panglobální teroristický útok. Ten, kdo to organizuje je někde schovaný a já chci, aby se ukázal.Plán se mu nedaří, my mu do toho hážeme vidle.“

9. Nejnovější íránská challenge. Úspěšný útěk musí být její nezbytnou součástí. O současných íránských protestech jsem psal TADY.

10. Amen. Jak to celé shrnout ve třech větách.

„Tohle je náš domov. Tohle jsou naši lidé. Nemáme kam jít a kam ustoupit. Chráníme to, co nelze vyčíslit – svobodu, laskavost a lidské životy. Ruští fašisté a okupanti nikdy neporazí svobodný lid.“

Každý den se objeví tak velké množství informací, že je člověk nemůže všechny zachytit. Není to v silách jednotlivce, který se stará o rodinu, pracuje, má svoje koníčky. Snažím se vybírat střípky, které jsou jednak zajímavé a taky doplňují celkový mediální obraz k různým problematikám.

Úvodní mem bych nazval Všeho do času, pán Bůh na věky.

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh