Co byste dnes neměli minout.

Mozaika dat a událostí, které jsem dnes zachytil v médiích a na sociálních sítích a o nichž se domnívám, že by vás neměly minout.

„Vlastenci“? Ne, pátá kolona Ruska v ČR

Ceny energií a inflace, byly, jak je stále více zřejmé, jen záminkou proruských kolaborantů, jak zkusit destabilizovat demokracii a rozhádat lidi mezi sebou, to vše ve prospěch na nás útočícího Ruska.

Jana Zwyrtek Hamplová, ta čistá duše a esence vlastenectví, vyzývá k ukončení sankcí proti Rusku, vojenské podpory Ukrajiny a shazuje i naší deklarativní podporu ukrajinskému boji.

Tihle lidi by vítali jak v roce 1938, tak v roce 1968.

Jindra Rajchl vzývá vládu tuzemských kremlobotů 🙂

„My vyřešíme problémy České republiky! Já si sednu a podepíšu rozhodnutí, abychom ČR z problémů vytáhli.“

Ovšem nejprve, na základě vlastní ,,bublinizace“ na Facebooku, zkouší odvolávat vládu současnou. Martin Konvička konečně našel následovníka.

Důkaz, že nám Jindra začíná bláznit?

Co si objednáš z Wishe …
… a co ti pak dorazí na demo … (Poznámka: jedná se o včerejší demonstraci)

Černé září v Průhonicích

Soudničky pana Babiše

A. Ad fiktivní reklama na Čapák: „Farma Čapí hnízdo měla v jasné většině největší příliv peněz z reklamy přímo od holdingu Agrofert, řekl soudu znalec Vítězslav Hálek. Bez reklamy Agrofertu by farma nebyla schopná splácet závazky.“

B. Ad Čapák samotný: „Podpis Babiše mladšího na listině k nabyti akcii Čapího hnízda pravděpodobně není pravý, řekl znalec. Našel podobnosti s písmem expremiéra Babiše.“

… a maličko lže. Co ovšem u něj nemůže překvapit nikoho.

Kromě soudu se jméno bývalého premiéra objevuje v další kauze.

Rusko versus západ

A. Náklady na ukrajinské uprchlíky budou výrazně nižší, než se původně očekávalo. Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) Hospodářským novinám řekl, že možná nepřesáhnou miliardu eur, tedy zhruba 25 miliard korun. Původně přitom předpokládal výdaje až dvojnásobné.

Subjektivně myslím, že minimálně z části je to proto, že větší část, než bývá u uprchlických vln obvyklé, ukrajinských uprchlíků již pracuje a pak taky i proto, že mnoho z nás ubytovalo prchající před válkou zdarma a stát tak ušetřil na hrazení nákladů. A v neposlední řadě se tak stalo jistě i proto, že nemalá část uprchlíků, s nimiž se v sociálním sytému počítalo, ze země již zase odešla.

B. Ruský původně výrazně rozpočtový přebytek se rozplývá jak pára nad hrncem. Za září už se nejspíše překlopí do schodku.

Kdyby vás tedy zajímalo, proč kremloboti tak volají po rušení sankcí 🙂

„Po vojenské porážce na severovýchodě Ukrajiny přišla do Kremlu další špatná zpráva. V srpnu se na ruském rozpočtu naplno projevily omezené dodávky plynu do Evropy; ten tak umazal většinu svého letošního přebytku.“

C. Odkaz na druhou nejsilnější armádu světa pro její zahraniční invazi.

D. Ruský vliv v Česku nejvíc šíří představitelé SPD.

Nezisková organizace Evropské hodnoty zanalyzovala hlasování a vystupování poslanců a členů vlády, aby zjistila, kterak šíří ruský a čínský vliv v Česku nebo jak proti němu bojují.

„Došli jsme ke zjištění, že celkem 25 politiků svým celkovým jednáním ve sledovaném období spíše napomohlo šíření vlivu Ruska a 28 osob pak to samé v případě vlivu Číny.“

Epilog

Chybami se západ učí?

Zakončení dnešního příspěvku snad ani nemohlo být důležitějším sdělením.

Finská premiérka Sanna Marinová dnes v Evropském parlamentu:

„Zaujali jsme příliš naivní postoj k Rusku a založili svá očekávání na chybných představách (…) „Měli jsme naslouchat našim pobaltským a polským přátelům, kteří žili pod sovětskou nadvládou.“

Dnešnímu zastropování cen plynu a elektřiny se budu věnovat v dalších dnech v samostatném příspěvku.

Díky za pozornost!

(Úvodní obrázek Zomri.sk)

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh