Co je dnešní Rusko zač v několika aktuálních obrázcích

Nepotřebujete analýzu, stačí vám nemít pokřivenou duši.

Timothy Snyder aktuálně:

1/11. Lidé, kteří vám tvrdili, že fašismus není hrozbou, se mýlili.
2/11. Lidé, kteří vám tvrdili, že Rusko není fašistické, se mýlili, pokud to bylo možné, ještě víc.
3/11. Fašismus je moc nad právem, konspirace nad realitou, fikce nad fakty, bolest nad právem, krev nad láskou, zkáza nad nadějí.
4/11. Fašismus prosazuje každou nespravedlnost. Jeho vítězství nás zanechá v područí mstivé přírody, neúprosné technologie a nezpochybnitelné oligarchie.
5/11. K politické zřetelnosti je zapotřebí vědět, čemu čelíme. Pokud nevíte, čemu čelíte, nevíte, jak jednat.
6/11. Jednou pojmenovaný fašismus lze porazit. Skutečně, jakmile je jednou pojmenován, může být snadno poražen.
7/11. Ruský fašismus musí prohrát na bitevním poli. Američané (a ostatní) toho mohou dosáhnout podporou odvážných Ukrajinců.

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh