To čemu Češi dosud v rámci jakéhosi Stockholmského syndromu říkají eufemisticky OSVOBOZENÍ bylo pro Stalina jen posunutí vlastního totalitního impéria na západ.
Znamenalo jen další kolo utrpení, deportací, vraždění, lágrů a násilí, často i proti těm, kteří byli „osvobozeni“ z nacistických lágrů.
Zabrání země totalitním Sovětským svazem (na základě dohod velmocí, ale taky mocenského postavení komunistů, vzešlého z voleb v roce 1946, které jim umožnilo opanovat silová ministerstva – vnitro komunista Alexej Nosek, obrana nestraník“ Ludvík Svoboda) bylo osvobozením jen pro bohužel početné řady tuzemských kolaborantů s komunistickou totalitou.
Přičemž platí, že mnoho z nich spolupracovalo jen s nacisti a tak si ponechali stejný modus operandi, jen změnilo zaměstnavatele.
Faktu, že historii roku 1945 stále vnímáme ruským propagandistickým pohledem, už se zaobírala i Bezpečnostní a informační služba, viz citace níže.
Mluvčí BIS Ladislav Šticha jde v kritice ještě dál. Současné děti se podle něj učí historii podobně jako jejich prarodiče v době, kdy bylo Československo okupováno Sovětským svazem.
Výměna sovětské totality za nacistickou, pod vlajkou, kterou veze obdivovatel Putina na americkém stroji, znamenala v číslech pro velkou část našich spoluobčanů toto:
Justiční vraždy stovek Čechoslováků, další tisíce zemřely ve vězeních a táborech, stovky z nich na následky mučení a bití, další stovky životů vyhasly na nucených pracích při pracovních úrazech.
Odsouzeni či jinak postiženi komunistickou justicí byly milióny Čechoslováků a v padesátých letech šlo z velké většiny o tresty v řádech desítek let.
Postihováni a perzekuováni byli totiž i členové celých širokých rodin žalářovaných. Byl jim zabavován majetek, byli vystěhovávání ze svých domovů, byli vyhazováni z práce a škol, přičemž se „vina“ vztahovala i na potomky těchto obětí komunistické zvůle.
Dalších několik desítek tisíc osob se ocitlo u pomocných technických praporů (PTP), zřizovaných armádou. Uvádí se číslo 40 000 až 60 000, což byly v podstatě nucené práce, jen v rámci armády.
Znárodnění majetku všem, kdo něco měli, měnová reforma, lámání páteří výhružkami, šikanování, šíření všudypřítomného strachu a samozřejmě střelba na hranicích do všech, kteří chtěli z tohoto ráje odejít a neměli od komunistů k tomu dovolení.
Navíc nikdo nespočítá počet rodin, které se kvůli nátlaku komunistů a jejich tajných služeb rozpadly, počet sebevražd v příčinné souvislosti s totalitou, neznáme počet utopených, při pokusu přeplavat řeky a utéci pryč z totalitní země.
Kdo spočítá kolik lidí nechali komunisti zavřít účelově do psychiatrických léčeben, kolik dalších se jich kvůli nátlaku a následnému zhroucení opravdu do psychiatrických léčeben dostalo.
A do které kategorie komunistických zločinů patří mrtvé děti z Ďáblického hřbitova?
Takzvané osvobození ČSR Sovětskou armádou a a 40 let komunistické totality na našem území jsou dvě spojené nádoby, šlo o programové rozšíření Stalinova komunistického impéria, za něž jsme zaplatili zničením elity národa, nezměřitelnými ekonomickými škodami a ztrátou 40 let svobody.
Zrnko našich spoluobčanů, kteří nedostali od komunistů možnost volby a osvobození od nacismu pro ně znamenalo pozdější smrt z rukou komunismu.
Mnozí z nich se přitom z pádu nacistické říše radovalo a chtělo se podílet na budování svobodného a nezávislého Československa.
Leč, Stalin, který osvobodil Slovensko a část Moravy a zbytek země si pro sebe vyjednal, s naší svobodou nikdy nepočítal. Ne osvobození, ale výměna jedné totality za jinou.
A to, že její projevy byly mírnější, ji v ničem neomlouvá, tím spíše, že trvala cca 7 krát déle než ta nacistická.
Osvobozeni Sovětským svazem
První řada
- Josef Toufar, farář bestiálně umlácený StB
- Zdena Mašínová, umírala na neléčenou rakovinu na podlaze pankrácké věznice. Vězněna již nacisty
- Válečný pilot a národní hrdina Josef Bryks, zemřel vyčerpáním v táboře nucených prací
- Dagmar Šimková, odsouzena na 15 let, nikdy nestihla mít rodinu, předčasná smrt v exilu
Druhá řada
- Maršál RAF Karel Janoušek, bojoval proti nacismu, odsouzen na doživotí, po propuštění musel pracovat až do smrti, měl vyměřeny necelé tři stovky důchodu.
- Irena Šimonová, odsouzena na 28 let, po další fázi osvobození SSSR v roce 1968 emigrace do Nizozemí
- Jiří Stránský, odsouzen na osm a později ještě na tři a půl roku, perzekuován do pádu komunismu. Autor Zdivočelé země
- Milada Horáková, politička, vězněná nacisty. Oběšena komunisty
Třetí řada
- Generál Heliodor Píka. Podílel se na osvobozování ČSR Rudou armádou. Popraven jako politicky nespolehlivý
- Miluška Havlůjová
- Čeněk Petelík, dozorce ve věznici na Borech, pověšen za pomáhání politickým vězňům
- Dagmar Skálová. Rakša. Skautská vedoucí, trest na 20 let, propuštěna v roce 1965
Čtvrtá řada
- Karel Kutlvašr, vojenský velitel Pražského povstání. Odsouzen na doživotí, seděl spolu s nacisty, kteří se v květnu 1945 osobně vzdali. Propuštěn v roce 1960, s důchodem 230 korun měsíčně
- Veleslav Wahl, pronásledován nacisty, oběšen komunisty
- Dagmar Muzikářová, zastřelena v Brně příslušníky komunistických Lidových milicí či policie v den prvního výročí okupace z roku 1968
- 4. Stanislav Valehrach, zastřelen příslušníky komunistické Lidových milicí či policie v Brně tentýž den.
Podpořte provoz této stránky
Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.
Díky!
Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.
Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji