Čtyři odposlechy stačí, drahoušku.

🦡⁠ Jak se tonoucí z gumového člunu stébla chytá

🦡⁠ Sotva ráno vyjde web Neovlivní se zprávou, že BIS sledovala prezidentova poradce, mafiána a ruskou vlivovou osobu Martina Nejedlého, už po obědě vykládá do médií sám prezident, že BIS zneužívá svůj aparát k nezákonnému sledování 🙂

🦡⁠ Ale popořadě:

🦡⁠ V neděli ráno zveřejňuje server Neovlivní.cz informaci, že BIS sledovala poradce prezidenta republiky (který ani oficiálním poradcem není) Martina Nejedlého.

🦡⁠ Ten se do jejího hledáčku dostal kvůli svým ruským kontaktům a také podezřelým obchodním aktivitám.

🦡⁠ Mimochodem: Monitoring osob, jejichž jednání na území ČR může mít vliv na vnitřní bezpečnost státu, je přesně náplní práce našich rozvědek.

Jinak řečeno: koho jiného by měla BISka sledovat, když ne právě pana Nejedlého a jeho kontakty a aktivity?

🦡 Na tuto skutečnost pouhých několik hodin poté reaguje český prezident, Nejedlého zaměstnavatel (pokud tomu není tedy naopak), který využívá svého vystoupení pro Blesk.cz.

🦡 Ten poměrně očekávaně okamžitě útočí na BIS a obviňuje ji, že odposlouchávala také jeho samotného.

🦡 Což je ovšem poměrně vtipný argument, uvážíme – li, že prezident žádný mobilní ani jiný telefon nemá, což ostatně přiznal Hrad před několika měsíci sám 🙂

🦡 V zásadě se včera opět ukázalo koho zájmům prezident slouží, zrovna tak jako fakt, že už si neláme hlavu jak s pravdou (viz výše) a ani s tuzemským zákonným rámcem: pronesl rovněž totiž, že žádal premiéra, aby jej údajného odposlouchávání zbavil a nechal je ukončit.

🦡 To by ovšem nebylo právně vůbec možné, BIS je nezávislá, neřídí se ze zákona přáním politiků a zodpovídá se pouze vládě, ta jí vytyčuje dlouhodobé priority.

🦡 Tato situace hodně vypovídá o tom, jak prezident vnímá svou funkci: bere Česko jako svoje léno, kde má dovoleno naprosto vše, bez ohledu na zákony, právní stát a občany České republiky.

🦡 Zemanovo odcházení je stejné, jako je on sám: nízké, přízemní a kolaborantské. Až do posledního dechu.

🦡 Osobně doufám, že se dožiju, až bude v historickém depozitáři budoucími generacemi na věky uložen na smetiště dějin vedle Emanuela Moravce, Klementa Gottwalda, či Vasila Biľaka…

Foto ČT

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh