Další prohra inženýra Zemana

Poslední dobou to sviští jak na toboganu.

👉 O co jde?

👉 V březnu roku 2016 při návštěvě čínského prezidenta Si Ťing Pchinga se chovaly české úřady i bezpečnostní složky mnohokrát v rozporu se zákonem, když primárně bránily čínské zájmy i čínské občany, kteří zde vystupovali v zájmu čínské totalitní moci.

👉 Navíc tyto aktivity nebyly náhodné, vycházely z rozkazu na nejvyšších místech.

👉 Do stejné skupiny porušení zákona bezpečnostních složek patří nyní už i oficiálně účelové uzavření Hradčanského náměstí tak, aby se na něm nemohla v době návštěvy čínského prezidenta konat protibetská demonstrace.

👉 Policie tento prostor uzavřela několik hodin před začátkem akce, kvůli dopravním omezením.

Shromaždování čínských vítačů prezidenta Si, svážených autobusy

👉 Policie (vedená ČSSD) tím zabránila po zjevné dohodě s Hradem a pražským magistrátem (ten vydal s opatřením souhlas), tehdy ovládaným hnutím ANO, demonstrantům ve vstupu na ohlášený protest na Hradčanské náměstí.

👉 Paragraf 24 zákona o pozemních komunikacích, podle nějž tehdy policejní špičky postupovaly, má totiž sloužit pouze k uzavírkám prostoru pro chodce i automobily. Používá se třeba při haváriích vodovodu nebo sesuvu vozovky, tedy má chránit chodce a řidiče před nebezpečím.

👉 Městský soud v Praze rozhodl ve čtvrtek, že způsob, jakým jednala policie v březnu roku 2016 při návštěvě čínského prezidenta Si Ťing Pchinga proti demonstrantům, nebyl v souladu se zákonem. Policie porušila ústavní práva demonstrantů svobodně se shromažďovat, konstatoval soud.

  👉 „Co je ale v tomto případě nejdůležitější, Miloš Zeman by u soudů neprohrával, kdyby tu nebyli odvážní občané, kteří se nebojí protestovat a v případně porušení svého práva jít i do soudního sporu s nejvyšší mocí.“

👉 Pro dokreslení jen doplním, že prezident Zeman tehdejší policejní prezidenta ocenil státním vyznamenáním a policistům, kteří tehdy zasahovali v rozporu se zákony na Hradě osobně poděkoval: „Váš nevděčný úděl často spočívá v tom, že bráníte projevu duševně nenormálních lidí, a v tom jste tak trochu podobní psychiatrům.“ 

✌ Tak nic Miloši, zase porážka.

S Čínskou lidovou republikou na věčné časy a nikdy jinak. Foto Jakub Plíhal

Úvodní foto z policií zastavené demonstrace směřující na Hradčanské náměstí. Foto z chvíle, když už se blokovaný zástup otočil a odchází.

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh