Dnes ráno v kryptě

Není to o historii. Je to o hodnotách.

A ty platí stejně tehdy jako dnes.

Dnes nechám promluvit skvělý účet Borci z krypty, který monitoruje celou cestu výsadkářů u nás – od speciálního výcviku, přes seskok do Protektorátu, až po dnešní datum, kdy všichni položili život za svoji zemi v prostorech kostela v Resslově ulici.

🏇 Nemůžete chtít mír a vyjednávat s tím, kdo vás přichází zabít a zotročit. Pak jste totiž kolaborant.

Díky našim klukům z krypty i všem ostatním, vojákům i civilistům, kterým to nebylo jedno a kteří nechtěli jenom mír, ale taky svobodu, nezávislost a důstojnost.

(Úvodní foto Aneta Černá, ČT)

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh