Dnešní Putinův mírový pozdrav

Proč Ukrajina nevyjednává? Proč se brání mírovému řešení?

Tyto a dalších iks manter ruských aktivních pomahačů v ČR, kterým se obvykle říká prostě kolaboranti, rezonují naším veřejným prostorem.

Možno proto, že když vás někdo napadne před hospodou pěstmi, shodí vás a na zem kope do vás hlava nehlava, tak aby byl mír“, musí s útokem jednoznačně nejprve přestat on.

A nic takového se za dva roky války nestalo ani přibližně. Ba naopak neuplyne týden, kdy by ruští oficiální představitelé nevyhlašovali, že cíle „Speciální vojenské operace“ se nemění a těmi je úplná likvidace existence Ukrajiny jako samostatného státu, vyhlazování jejího obyvatelstva a postupná náprava poměrů ve východní Evropě, tak aby bývalé ruské satelity zase spadaly zpět pod Rusko.

Tedy i my.

Naposledy se celá Evropa přesvědčila o tom, jaké s ní má Rusko plány a dostal a opět důkaz, jak vypadá ona denacifikace a demilitarizace území, na něž Rusové dělají nárok.

Tak tedy zatím se mluví o 115 raketách a dalších zařízeních, z nich asi třetina zasáhla své cíle. Těmi byly mimo jiné i školky, školy, obchodní dům a porodnice.

Zemřelo (zatím) přibližně 20 lidí a vyšší desítky byly zraněny.

Obytný dům v Oděse
OC v Dnipro
Záporoží

A symbolický epilog:

Putin je Hitler.

A až budeme po amerických prezidentských volbách třeba na obranu Evropy sami, možná se budeme divit, jak to půjde rychle. Evropa (a ani my) nechce válčit s Hitlerem – Putinem.

Chce si dál trůnit v růžových brýlích, že asi nějak sám zastaví.

Přičemž ale jediné, co ho může zastavit je, když uvidí naše odhodlání, bránit jak sebe, tak i Ukrajinu.

Upřímně: jsme moc bohatí a všechno, co dosud proti Putinovi děláme, děláme tak, abychom to na vlastní kůži nepocítili a náš blahobyt se nesnížil a neumenšil.

Jestli to bude stačit, si myslím, každý může odpovědět sám…

Ukažte tyto záběry a obrázky z dneška co nejvíce lidem, jsou nejlepší odpovědí na ruskou propagandu, která nápadně i nenápadně probublává celou společností.

Díky.

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh