Česko posílá do EU poslance, kteří na EU útočí.

Logiku to má stejnou, jako bránit se OZE a deregulaci trhu s elektřinou a pak si stěžovat na vysoké ceny elektřiny.

Díky médiím (TV Prima zejména, ale i mnohým dalším), politikům, kteří tu leta i- i ti z vlády – na EU útočí a i nerušené intenzivní práci dezinformační scény (kterou už ale otevřeně tlačí i Andrej Babiš) si většina Čechů přeje mít zemi jako zaostávající skanzen, pokud možno oplocený něčím na způsob Berlínské zdi.

Aby tomu tak nebylo, je ale věcí našich politických reprezentací, to oni z Unie udělali viníka jejich neúspěchů, používali ji ke strašení voličů, nechali tu rozbujet dezinformační (nyní aktivně proruskou) scénu a v neposlední řadě udělali z kvalitního a dostupného vzdělání pro všechny něco tam až vzadu na úplném konci priorit.

Výsledkem je mimo jiné i toto včerejší pořadí ⬇️

⬇️ A tady už všichni noví a staronoví europoslanci osobně. Kromě tváří, které budí největší emoce, mě zaujalo, že ANO do EP každými dalšími volbami posílá větší a větší zoufalce. ⬇️

Vždyť měli na soupisce Teličku, Charanzovou, Jourovou, Dlabajovou a dnes tam je „naše němá Klára“ a Jarka Jermanová, která vystupuje jako domovnice. Naposledy za Covidu obvinila Německo, že nám ukradlo kamión s ochrannými pomůckami a vyvracet její lži musel sám německý velvyslanec.

… a ještě pro úplnost skupinka pod čarou ⬇️

Bohužel, pro nějakou výraznou sebereflexi vlády je špatné, že zrovna dominantní SPOLU uspěla a je celkem spokojená. Potřebovali bychom, aby právě tato koalice začala rychle řešit výše popisovaný stav.

Piráti mají po 4 poslancích teď jednoho europoslance a budou řešit hlavně sami sebe a STAN si právě uklidili svoji nejviditelnější političku do EP.

Nejhorší zprávou voleb je jednoznačné vítězství stran, které odmítají či rovnou sabotují pomoc v boji proti Putinovu Rusku, které ale otevřeně říká, že válčí i za to, aby nás v budoucnosti mohlo vtlačit do své zóny vlivu.

A zase ta dezinformační a vládou nijak neřešená válka….

Před volbami na Slovensku jsem přinesl výtah rozhovoru s šéfredaktorkou listu SME.sk Beátou Baloghovou, která v něm mimo jiné zmínila:

 „Volby budou taky o tom, jestli voliči uvěří, že hrozbou je liberalismus a nikoliv Putin.“

A mám pocit, že úplně to stejné proběhlo volební víkend v ČR.

Závěr: Jde o volby do EP, kde máme zhruba 1/26. Nicméně jsme tam vyslali partu, která nebude mít na to, aby ČR z členství co nejvíc profitovala. Naopak půjde opět spíše jen o sabotéry veškerých unijních snah, tak jak tomu bylo v předminulém období.

Což je v době, kdy EU zejména ladí jednotu v odporu proti ruské agresi, průstřel vlastní nohy.

Na závěr několik reakcí na výsledky voleb v ČR ⬇️

Martin Fendrych, Aktuálně.cz

Slůvko JEN, bohužel, tak úplně neplatí. Ruských kolaborantů přijdou do EP nově nižší desítky

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh