Donaldův den D

Komise pro vyšetřování událostí ze 6. ledna 2021, které vedly k útoků dezinformacemi vymletých radikálů, včera zveřejnila svůj závěr, ohledně role Donalda Trumpa.

Pro bývalého amerického prezidenta jsou její závěry zdrcující a podobný případ se ještě nikdy v dějinách USA nestal.

Kongresový vyšetřovací komise navrhla obžalovat Donalda Trumpa ze čtyř trestných činů.

Komise tak rozhodla jednomyslně, tedy skórem 9:0 a její podněty k zahájení trestního stíhání byly předány ministerstvu spravedlnosti ihned po skončení zasedání.

Jedná se o tyto trestné činy:

– z napomáhání ke vzpouře

– maření výkonu moci

– spiknutí ke lhaní úřadům

– spiknutí za účelem poškození USA.

Jeden ze symbolů útoku na Kapitol

Spolu s Trumpem byl podán návrh na obžalování i Trumpova osobního právníka Ralpha Giulianiho, Trumpovy osobního pobočníka Marka Meadowse, Jeffreyho Clarka, právníka, jenž se měl stát ministrem spravedlnosti a dokončit tak legalizací převrat, dále Johna Eastmana, právníka považovaného za architekta celého plánu na převrat a nakonec Kennetha Chesebroa, dalšího právníka, který vytvořil první návrh plánu s falešnými voliteli.“

Donald Trump je extrémně nebezpečným člověkem nejen pro Spojené státy, ale pro celý svět a vzhledem k vojenské závislosti Evropy na USA, tedy i pro Českou republiku.

Je proto s podivem, jaké podpoře se tento politik v Česku těšil a to včetně některých současných vládních politiků.

Trumpem hecovaní radikálové berou útokem vlastní „parlament“.

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh