Dozvuky prezidentských voleb v ČR

Volby prezidenta České republiky jsou minulostí, stejně jako prezidentské ambice Andreje Babiše a jeho podporovatelů z řad ruských kolaborantů a dezinformační scény.

Utrpěli drtivou porážku i přes vlastní maximální mobilizaci a to je pro Česko ta nejlepší možná zpráva.

Tady jsem vybral několik obrazových vzpomínek, tak jak jsem je objevil na sociálních sítích.

A. Kdo se směje naposled, ten ….

Mít tohoto pána jako hlavu státu by skutečně bylo ostudné. A nejen pro jeho afektovaný smích.

Foto Seznam Zprávy

B. Podobně jako na Slovensku, kde se druhý v pořadí vzdal kandidatury už před volbou, byli i tady jazýčkem na vahách ostatní demokratičtí kandidáti. A zvládli svou úlohu na jedničku.

C. K volebním kampaním i výsledkům dozajista patří i memy. Tady je jeden z nich

D. Novináři DVTV se s poraženým kandidátem na tiskovce těsně po volbách příliš nepárali. A po zásluze, tahle kampaň byla od něj a jeho týmu hodně špinavá.

E. Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová gratulovala novému prezidentovi ihned po sečtení výsledků osobně. Ve svém krátkém projevu řekla mimo jiné: „Žádné jiné národy na světě k sobě nemají tak blízko jako Češi a Slováci.“ Já s ní souhlasím a ta fotka je hodně symbolická.

F. Třeba se za dobu mandátu zcela jistě vlastence Petra Pavla, povede navrátit vážnost i státní vlajce, kterou si pro sebe (podle mě zbytečně) uzurpují skupinky dezinfem vymletých ruských kolaborantů.

G. Praha vítá nového české prezidenta. Před Národním muzeem, kde dával rozhovor ČT 24. Věci, které Zeman ani Klaus nezažili.

H. Ostudou voleb je neexistence korespondenční, nebo online volby. Zahájení volebního aktu ve volební místnosti v dánské Kodani.

Ch. Ještě momentka od Národního muzea. Myslím, že ač nás čekají těžké časy, prezident bude jistotou, na kterou bude spolehnutí. Taková spontánně radostná atmosféra na podkladě politiky už v zemi dlouho nebyla.

I. A mimochodem, TA píseň, já ji prvně zpíval v listopadu 1989 na Strahově při protestu vysokoškoláků proti totalitě. Jedním z organizátorů byl nějaký Šimon Pánek …

Všechno dobře dopadne. Buďme empatičtí, pomáhejme druhým a mysleme na to, že příští podobu naší země máme plně ve svých rukou.

Tak jako jsme to předvedli v pátek a v sobotu.

Fotky Seznam Zprávy

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh