Dva bleskové pohledy do Ruska Vladimira Vladimiroviče

Stačí shlédnout tato dvě krátká videa a víte o Rusku všechno, co o něm potřebujete vědět.

Putinovo Rusko je anticivilizace, která pozbyla právo na vlastní existenci.

A. Ze zpráv v ruské televizi

K obrázkům si můžeme vypůjčit citát cestovatele a spisovatele Fero Hrabala Kronďáka.

 „ … uvědomte si, že na jedné straně jde o zemi s jaderným potenciálem a kosmickými ambicemi, v níž na straně druhé počátkem 21. století polovina obyvatel žije v chruščovkách bez výtahu, roubenkách a komunálkách na úrovni našich ´vyloučených lokalit´, každá čtvrtá ruská rodina (téměř 35 miliónů lidí) obývá dřevěnici bez toalety, každá třetí domácnost (47 miliónů občanů) nemá doma teplou vodu, 29 miliónů lidí nemá dokonce ani přípojku studené vody. Přes 3 000 ruských škol nemá „zateplené toalety“, přeloženo do normální řeči to znamená, že děti i učitelé jsou i v mrazu odkázáni na latríny na dvoře (konkrétně v Zabajkalském kraji má „toalety“ na ulici přes 300 škol). Ze 116 865 ruských zdravotnických zařízení 30 % nemá vůbec zavedený vodovod, 52 % nemá k dispozici teplou vodu, 35 % zařízení nemá kanalizaci. Přitom se ale Kreml ohání raketami, bombami, tanky a ponorkami… „

B. Zpráva o „denacifikaci“ Ukrajiny

Celé video trvá 77 minut. Ani jeden z okupantů neřekl, že lituje zločinů, kterých se dopustil na Ukrajině.

Rus se v nahrávce také přiznal, že wagnerovci neberou zajatce a všechny vzdávající se ukrajinské vojáky zabíjejí, a to hlavně podříznutím hrdla nožem.

Český text o případu TADY.

Jedním z těch, kdo ve videu popisuje ruské masakry civilního obyvatelstva a další zločiny, je Wagnerem naverbovaný bývalý vězeň Azamat Uldarov.

Rusko Vladimira Putina je nemlouvatelné a stejně jsou neomlouvatelní i jeho tuzemští přisluhovači, ať už z řad politiků, aktivistů, či našistů, volajících po tom, abychom Ukrajině proti ruským agresorům nepomáhali.

Snad je nám je společně podaří složit dřív, než se Putinův chanát rozloží v područí komunistů z Číny.

Vyšší princip mravní.

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh