Elfí dezinformační souhrn

Jako každý týden vydali aktivisté cíleně monitorující dezinformační tuzemskou scénu svou zprávu.

Ve zkratce je v přiloženém obrázku, celá pak tady.

Jen ve zkratce:

☢️ Covid: přetrvávají útoky, kauza Djokovič rezonovala jen mírně

☢️ Vláda: útoky zejména a P. Fialu (kvůli prozápadní orientaci), V. Rakušana (samospráva), J. Lipavského (podpora Ukrajiny)

☢️ Kazachstán: za nepokoje může Západ nebo globalisté

Ve svém posledním příspěvku navíc podrobněji popisují svoji aktivitu a přibližují ji lidem, kteří zatím nemusí vědět, oč v ní jde.

O hodně – a navíc minimálně částečně suplují roli státu.

Tak tedy:

🇨🇿 Kdo jsou vlastně Čeští elfové? Narážíme často na různé narážky na to, že jsme „neziskovka“, „práskači“ a „kým jsme placení“, ale nejlepší obraz o naší práci dostanete, když si nás představíte jako – v bezpečnostní práci – neformální sbor dobrovolných hasičů. Kvůli anonymitě, kterou máme a potřebujeme, nejsme registrovaná organizace, a proto nemůžeme být dotováni.

🇨🇿 Fakt, že nemáme a nemůžeme mít (protože veřejně známí jsme jen dva) právní subjektivitu, dokazuje, že nás neplatí nikdo. Ani Soros ne.

🇨🇿 Jsme občané z nejrůznějších oborů, kterým není jedno, co se se státem děje a částečně suplujeme jeho roli tam, kam stát nesahá – monitorujeme dezinformace způsobem, na jaký státní orgány kapacitu nemají a dáváme naše závěry k dispozici formou pravidelných reportů, z nichž pak čerpá každý, kdo o to má zájem – včetně státních institucí.

🇨🇿 My tak nejenže peníze daňových poplatníků nebereme, my je daňovým poplatníkům šetříme. A podobně, jako jsou dobrovolní hasiči zařazeni do Integrovaného záchranného systému, i s našimi výstupy se státní instituce naučily počítat a pracovat.

🇨🇿 Děláme tak totéž, jako Elfové v Pobaltí, kde Elfové fungují jako takový vnější obal bezpečnostních složek v civilní sféře. Protože nemáme právní subjektivitu, nemáme k ničemu extra přístup. Nemůžeme být „cenzoři“ sociálních sítí, jak jsme obviňováni, protože abychom se mohli stát například factcheckery Facebooku, museli bychom fungovat jako organizace – kterou ale nejsme.

🇨🇿 Máme stejné možnosti jako každý z vás zvlášť. Jediné, v čem se od vás lišíme, je to, že se organizujeme, chystáme z otevřených zdrojů, na které dosáhne každý z vás, materiály, které stát potřebuje a dáváme mu je k dispozici, protože věříme, že díky nim bude schopen republiku lépe chránit.

🇨🇿 Za svou prací, kterou děláme ve volném čase, často na úkor času tráveného s rodinou, nebo na úkor koníčků, si stojíme.

A budeme tu pro Vás i nadále.

Skupina Českých elfů je krystalickým produktem občanské společnosti, která svou činnosti šlape Rusům a mnoha jejich tuzemským kolaborantům, na kuří oka.

🏇 Česká republika stojí vůči aktivitám dezinformačního ekosystému tak trochu jako nahá. Stát občany před jeho působením prakticky vůbec nechrání: upozorňování na dezinformační praktiky, entity, edukace ve veřejnoprávních médiích (ta občasně probíhá z vůle jednotlivých novinářů), výuka a kurzy mediální gramotnosti, atd, atd…

Osobně bych byl mnohem raději za ofenzivu ministerstva vnitra či obrany, ale pokud je situace taková jaká nyní je, počítá se každý krok a ty Českých elfů jsou velmi důležité, protože monitorují českou dezinfoscénu dlouhodobě a jako celek.

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh