Ema mele maso.

Včera jsem na sociálních sítích objevil odkaz na rozhovor s Andrejem Babišem z roku 2008, tedy z doby, kdy ještě neříkal věci jenom proto, že mu jeho PR oddělení potvrdí, že jsou názorem jeho potenciální cílovky.

Protože nic jiného jeho“politika“ není.

Rovnou jsem k jeho tehdejším výrokům přiřadil dnešní realitu, jako výmluvný kontrast, který ukáže člověka jako před zrcadlem.

☑ Už samotný název článku je pro virtuální svět, který dnešní premiér vytváří, požehnáním. V něm Andrej Babiš, miliardář a podnikatel, říká: „Nejsem miliardář a podnikatel.“

☑ Novinář: Uvítal byste rychlé přijetí eura?

Andrej Babiš: Rozhodně. V nynějším nestabilním prostředí není možné nic plánovat. Naše měna není ani objektivní. Je jen předmětem spekulace, skáče nahoru a dolů. Bohužel naši představitelé to vidí jinak.

Andrej Babiš dnes:

☑ Novinář: Změnila, či utvrdila krize vaše názory na fungování kapitalismu? Je třeba více regulovat, či naopak?

Andrej Babiš: „Fascinuje mě, jak se teď v celé Evropě mluví o potřebě pomoci automobilovému průmyslu. Chápu, že je to branže, která na sebe váže spoustu pracovních míst. Na druhé straně automobilkám se skrze různé úlevy a investiční pobídky pomáhalo už v minulosti. Teď se jim bude pomáhat znovu?“

Andrej Babiš dnes:

Samožřejmě, ani já nic nenamítám proti podpoře moderní automotive, ale jde o to, ukázat ten rozpor v Babišových názorech, činech, slovech.

☑ Novinář: Jste zastáncem ratifikace Lisabonské smlouvy?

Andrej Babiš: „Za naši skupinu (Agrofert) musím říct, že nám zatím členství v EU moc nepřineslo a často mám pocit, jako bychom byli členy pouze do počtu. 

Andryej Babiš a Agrofert dnes:

Zatímco před vstupem Andreje Babiše do politiky šly Agrofertu z dnešního pohledu částky, které mohou optikou pana premiéra, „,že Agrofertu zatím členství v EU moc nepřineslo a často měl pocit, jako by byl členem EU pouze do počtu, po jeho vstupu se trend náhodou obrátil a z půlmiliardové dotace z posledního roku před vstupem do politiky, se proměnily v dotace několikanásobně vyšší.

Kdo umí, tem prostě umí.

☑ Novinář: Projevil jste prý zájem o Agrodružstvo Jevišovice, patrně největší zemědělský podnik v Česku. Je to pravda?

Andrej Babiš: Jevišovice jsou náš strategický partner. Pana předsedu Radu považuji za nesmírně pracovitého člověka. Je to největší výrobce prasat a kuřat v Česku, ale nemáme pocit, že bychom tam teď potřebovali kapitálově vstupovat.

A realita dnes viz obrázek:

☑ Novinář: Myslíte, že děti půjdou ve vašich šlépějích?
Andrej Babiš: Především je nechci stresovat, nechci jim škodit, protože řídit Agrofert je jeden velký stres. Přál bych si, aby se jim žilo dobře, aby byly v klidu.

‚Především nechci své děti stresovat, nechci jim škodit, protože řídit Agrofert je jeden velký stres. Přál bych si, aby se jim žilo dobře, aby byly v klidu.“
Ano, toto přání můžeme začít o víkendu juniorovi plnit 🙂

A na závěr ještě citát pana premiéra z tohoto rozhovoru jako perlička: „Kdyby nebyly vůbec žádné dotace, čeští zemědělci budou nejlepší v Evropě.“

„Ema mele maso.“ Slova AB jako kapky deště.

Andrej Babiš, muž který nemá hranici.

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh