Empatie je síla

Pomáhat jinému člověku, pokud se dostane do těžké životní situace není slabost, nebo naivita, ale je projevem lidství, lidských hodnot (bez ohledu na to jestli jsou křesťanské, evropské, nebo jakékoli jiné) a každá taková pomoc, jako projev posílení společenské soudržnosti, je neúčinnější zbraní proti rasistům, populistům a našistům, často navíc kopajícím v dresu Ruska, nebo jiné totalitní říše.

Proto vždycky proti pomáhání bojují, ať už se týká čehokoliv, kromě zájmů putinovského Ruska.

Odpovědí musí být ještě větší míra empatie a ochota pomoci zranitelným a potřebným.

Proto cílevědomě věnuji část vybraných peněz raději potřebným doma i venku, než abych si pomohl k nějakému vyššímu životnímu standardu. Ten by mi totiž v době nesvobody, nebo dokonce války byl stejně k nepotřebě.

Aby se mohla společnost rozvíjet a posilovat potřebuje svobodu, bezpečí, právní prostředí, svobodná média a funkční sociální systém, který bude zachytávat ty, kterým hrozí propadnout na společenské dno.

Pak se můžeme stát hrdou, sebevědomou a odolnou společností, jaké jsou k vidění třeba ve skandinávských zemích.

Právě k tomu se snaží projekt Visegradský jezdec přispívat a může tak činit i prostřednictvím vašich příspěvků. Díky a ještě nekončíme! 👍

Těchto certifikátů v celkové hodnotě 5200 korun, jsem vaším jménem, na doučování dětí z chudých a nefunkčních rodin, koupil celkem třináct.
Nocleženek jsem zakoupil za 5000 korun. Vše z vašich příspěvků na provoz stránky 👍

Bude to tu takový, jaký si to sami uděláme. A taky: Nevšímavost může být krokem na cestě k diktatuře. Jinak řečeno: žít ve svobodě, míru a demokracii není – ač si to většina dlouho nepřipouštěla – samo sebou a dost lidí musí něco udělat pro to, aby tomu tak bylo…

Úvodní foto: jako dobrovolník v táboře Principovac v Srbsku s malou afghánskou uprchlicí. Foto: Fotograf bez talentu

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh