Evropské volby v Evropě

V rámci celé EU se odehrálo přesně to, co jsem na stránce několikrát směrem k volbám psal.

Nenastane žádné národoveckokonzervativní (rozuměj kremelské onuce) zemětřesení, ale strany, které Evropě nenabízí nic než destrukci a izolacionismus posílí a tím stíží v rámci EP dohodovací a konsensuální schopnost.

A to se, bohužel, navlas přesně stalo.

Popisuje to i Ondřej Houska, expert HN na politiku EU:

Nemá asi cenu se v tuto chvíli pídit po přesných počtech křesel, protože mezi jednotlivými frakcemi se očekává nějaký pohyb v rámci desítek poslanců. Aktuální stav na obrázku pro komplexitu informací přesto přidávám.

U nás se může jednat o Babišovo ANO, o nějž u ve skupině RENEW nestojí a zcela jistě o Turkovu/Chladovu stranu, která je, stejně jako několik dalších uskupení, zatím nezařazená.

Každopádně, abyste si udělali obrázek, kolik poslanců do EP dodávají jednotlivé země UNIE a že tedy naše volby do EP jsou mnohem víc důležité pro nás, (co si tam dokážeme vyjednat), než pro EP samotný.

Z jednotlivých zemí Unie stojí za pozornost zejména těch pět největších, které do EP dodávají 50 – 100 poslanců.

Největší haló vzbudila očekává porážka strany prezidenta Macrona ve Francii, kde podle očekávání zvítězila rádoby mainstreamizijící se Marine Le Pen.

Macron zataktizoval a hned po zveřejnění výsledků vyhlásil předčasné volby na konec tohoto měsíce (!), doufaje v to, že než Le Pen rozvine její úspěch, dokáže ještě minimalizovat škody.

Podobnou frajeřinu před lety zkusil David Cameron a výsledkem byl Brexit. Tak uvidíme.

Není to pro Evropu hezký výsledek (Le Pen je plus 12 mandátů a celkově jich má 30), ale z těch pěti největších zemí jde o jediný úspěch xenopopulistů a politiků, kteří odmítají pomáhat Ukrajině proti ruské agresi.

K podobnému pohybu v menším došlo i v Německu. Tam sice váhavá a marná socdem ztratila dvě křesla a volby opanovali „lidovci“, kteří pro pomoc Ukrajině jsou. Ale jestřábové v boji proti Rusku Zelení ztratili 9 křesel a naopak otevřeně proruská AfD je plus 6 mandátů a k tomu jejich nově vytvořené béčko Sahry Wagentknecht pod zkratkou BSW nově získalo 6 mandátů.

Německo má v politice už dlouho pořád ten samý problém, který se plně ukázal i nyní a nás by to mělo extrémně zajímat, protože bychom se mohli stát zemí mezi dvěma totalitami, ruskou a zase německou.

Černá a tmavě modrá: vítězství koalice CDU/CSU, světle modrá: vítězství otevřeně proruské, profašistické a taky plně dezinformační AfD. (To tmavé uvnitř triumfů AfD je město Berlín.

V ostatních velkých zemích se žádné velké změny nekonaly, posílila strana Meloni FdI a v Polsku, které je ale v odporu proti Rusku sjednocené, si prohodili pořadí liberálové a konzervativci.

V ostatních zemích, které jsou blízko ruské hranici a které nakonec jako jediné budou klást Rusku odpor i v době až to ostatní přestane bavit, nebo v nich zvítězí proruské strany, extrémisté a ruští kolaboranti pohořeli.

Hodně se píše o Maďarsku a o nové straně proti Orbanovi. Povstání a tak. Ale nenechte se mýlit, nová strana bývalého Orbanova spojence spíš luxuje ostatní opoziční strany a Orban má nyní 11 mandátů, místo předchozích 13.

Fidesz sice ztratil 7 %, ale i tak jich má teď 45. A 45 % nezískala žádná jiná strana v EP. Co jsem viděl, tak nejblíž jsou španělští lidovci se 34 %. A v Polsku, jenže tam si zisk 37 % a 36 % rozdělily obě hlavní strany opačných táborů.

Green Deal se zastavovat nebude, je už na něj nastaven evropský průmysl. Mimochodem, co v Česku takřka vůbec nezaznívá, jeho cílem je odchod od fosilních paliv, tedy od závislosti na Evropy na totalitních režimech.

Jde o tedy i výrazné bezpečnostní hledisko.

Co bude problémem, bude plánování a schvalování pomoci Ukrajině, tím spíš, když se EP ve starém složení nedohodl na zrušení práva veta. Protože ten nový parlament už k tomuto kroku nepřistoupí.

Budeme tak všichni vydíráni ruskými kolaboranty a bude se výrazně snižovat jak naše obranyschopnost, tak i šance Ukrajiny na osvobození svojí země.

Volič rozhodl a řekl bych, že by celé Evropě prospělo několik klidných let se setrvalým hospodářským růstem.

Pak by nárůst preferencí destruktivních politických stran mohl ustat.

Takové roky nás ale nečekají, spíš se blížíme k velké válce a výsledky těchto voleb ji zase posunuly o kousek blíž za naše humna.

Úvodní obrázek byl vytvořen před několika lety, jako varovná nadsázka. Zvolna se stává realitou

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh