Fialův plán pro Evropu

Premiéři Česka, Polska a Slovinska, tedy ti samí, kteří nedávno navštívili prezidenta Zelenského v Kyjevě, přivezli na summit leaderů Evropské unie ambiciózní desetibodový plán, který by měl přispět k ukončení ruské agrese v Ukrajině tvrdým postupem proti Putinovu režimu.

Aktivita vzešla z polské strany, ostatní dva premiéři se k ní přidali a plán rovněž zaštítili. K dispozici jej má server Politico

Chybí v něm sice okamžité odpojení od ruských fosilních paliv, což je pro Rusko nejdůležitějším zdrojem financování války, neboť mu tak přitékají platby v hodnotě 700 miliónů eur denně, jinak je v něm ovšem všechno:

1️⃣. Odstřihnout všechny ruské banky od systému SWIFT

2️⃣. Azyl pro ruské dezertéry z armády

3️⃣. Konec ruské propagandy v EU

4️⃣. Žádné ruské lodě v evropských přístavech

5️⃣. Žádná silniční nákladní doprava z Ruska do EU

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

6️⃣. Sankce nejen na oligarchy, ale celý ruský byznys

7️⃣. Už žádná víza pro ruské občany

8️⃣. Sankce proti všem členům Putinovy strany Jednotné Rusko

9️⃣. Konec exportu technologií, které může Rusko zneužít ve válce

🔟. Vyloučení Ruska z mezinárodních organizací

🏇 Zdá se, že k zavření obchodů s ruským plynem (zejména) se západ neodhodlá, nepodporuje jej ani ČR. Navíc jsou sankce stále děravé a ruským oligarchům je stále minimálně částečně umožněno, přesouvat svoje majetky do daňových rájů.

Měli bychom už konečně pochopit, že tohle není hra, ale boj o naši budoucnost. Příklad: Švýcarsko které ohlásilo zmražení ruských aktiv ve švýcarských bankách, zmrazilo pouhých 6 miliard dolarů z odhadovaných 213 miliard dolarů v ruských aktivech…

Snad alespoň některé části tohoto plánu dokážeme přijmout a především ošetřit tak, aby jejich platnost nespočívala jen na papíře.

Diletanství vůči Rusku už bylo dost.

Na druhou stranu je příjemné KONEČNĚ vidět, že jsme na půdě EU aktivní a přicházíme kromě setrvalé kritiky unijních plánů, s iniciativou i konstruktivními návrhy 👍

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh