Georgian power

V minulých dnech navrhla část orgánů EU (ještě musí schválit jednotliví premiéři) Ukrajinu a Moldavsko pozvat jako kandidátské země na vstup do EU.

K samotnému přijetí je to ještě daleko, země musí splnit řadu podmínek, nicméně je to signál, že chceme, aby jejich budoucnost byla ve svazku s tou naší.

Třetí zemí, která se o tento status snažila a byla prozatím odsunuta, je Gruzie. Její občané teď demonstrují odhodlání a vůli, sdílet stejný osud jako Moldavsko a Ukrajina.

Chtějí svobodu a nezávislost a odmítají ruský svět.

A tak svět obletěly záběry, na nichž desítky tisíc lidí demonstrujících v Tbilisi za něco, nad čím tady velká část lidí ofrňuje nosy a do čeho část politiků, včetně některých vládních, programově kope.

Podporujme státy, které měly stejný osud v komunistické totalitě jako my, v jejich snaze stát se členy skutečně svobodného světa, sami víme nejlíp, jaké to je, být součástí ,,ruského světa.

Demonstrace za příslušnost k našemu civilizačnímu okruhu na Rustaveliho třídě v Tbilise

Tady na fotce je to přesně řečeno

Největší demonstrace v Gruzii po pádu sovětského impéria

Další záběry z Tbilisi
Tbilisi, 19. 6. 2022

My bychom měli na pozadí těchto snímků mít stále na paměti, že svoboda a nezávislost není samozřejmost a že nedaleko od nás za tyto hodnoty pro sebe a svoje blízké, tisíce lidí umírají.

Podpořte provoz této stránky

Tato stránka funguje zejména díky příspěvkům od vás čtenářů. Díky všem.

Pokud mě chcete také podpořit, můžete využít služby Donio.cz

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh