Georgian power

V minulých dnech navrhla část orgánů EU (ještě musí schválit jednotliví premiéři) Ukrajinu a Moldavsko pozvat jako kandidátské země na vstup do EU.

K samotnému přijetí je to ještě daleko, země musí splnit řadu podmínek, nicméně je to signál, že chceme, aby jejich budoucnost byla ve svazku s tou naší.

Třetí zemí, která se o tento status snažila a byla prozatím odsunuta, je Gruzie. Její občané teď demonstrují odhodlání a vůli, sdílet stejný osud jako Moldavsko a Ukrajina.

Chtějí svobodu a nezávislost a odmítají ruský svět.

A tak svět obletěly záběry, na nichž desítky tisíc lidí demonstrujících v Tbilisi za něco, nad čím tady velká část lidí ofrňuje nosy a do čeho část politiků, včetně některých vládních, programově kope.

Podporujme státy, které měly stejný osud v komunistické totalitě jako my, v jejich snaze stát se členy skutečně svobodného světa, sami víme nejlíp, jaké to je, být součástí ,,ruského světa.

Demonstrace za příslušnost k našemu civilizačnímu okruhu na Rustaveliho třídě v Tbilise

Tady na fotce je to přesně řečeno

Největší demonstrace v Gruzii po pádu sovětského impéria

Další záběry z Tbilisi
Tbilisi, 19. 6. 2022

My bychom měli na pozadí těchto snímků mít stále na paměti, že svoboda a nezávislost není samozřejmost a že nedaleko od nás za tyto hodnoty pro sebe a svoje blízké, tisíce lidí umírají.

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh