Hodnocení stran podle Rekonstrukce státu

Rekonstrukce státu je spolek prosazující systémová opatření proti zneužívání veřejných peněz a lobbující za prosazování těchto opatření do zákonů.

Nyní vystavil současným parlamentním stranám vysvědčení za končící volební období, které může sloužit jako volební průvodce.

“Neztraťte se ve světě předvolebních hesel a slibů. Volební průvodce vám ukáže cestu ke stranám a kandidátům, kteří to myslí vážně s bojem proti korupci a dobrou správou státu. “

Celý podrobný souhrn je tady.

Skládá se ze dvou vysvědčení a to za program a za aktivitu na výše zmíněném poli. Jinak řečeno – z hodnocení toho, co jednotlivé strany slibují a toho, co ve skutečnosti ze slibovaného udělaly.

Hodnocení reality vychází ponejvíce z výsledků hlasování členů daných stran ve sněmovně.

Zajímavá je mimochodem i tato volební kalkulačka, doporučuju si udělat všem..

Sice to nepřekvapí, ale je až zarážející, jak se v hodnocení Rekonstrukce státu oddělily strany demokoalice od ostatních čtyř parlamentních stran, které prakticky zcela propadly, stejně jako fakt, že se tyto strany, které pro občany nedělají reálně nic, chystá volit téměř polovina voličů.

Sebevražedná tendence.

Jen ve zkratce v pořadí: 1. co strany slibují a 2. co reálně udělaly:

ANO: 2 mínus, 4

ČSSD: 4, 3 mínus

KSČ(M): 4mínus, 4 mínus

SPD: 5, 4

Oproti tomu strany dvou demokratických bloků:

ODS: 1 mínus, 2

KDU: 1 mínus, 1

TOP: 1 MÍNUS, 1

Piráti: 1 plus, 1 plus

STAN: 1 PLUS, 1.

Ten rozdíl je tak markantní, že já pokud bych teď přijel po letech z prostoru bez internetu a tedy bez průběžného infa a vybíral jen podle tohoto vysvědčení, prakticky ve volbě mezi těmito bloky nemůžu zaváhat.

Je až bizarní, kam se posunul dnešní svět otravovaný informačním a dezinformačním balastem, kde polovina občanů (připočtěme i většinu neparlamentních subjektů jako Trikolora a spol a Volný a spol), půjde volit proti svým zájmům, skálopevně přesvědčena, že dělá dobře.

Což ukazuje na to, že celá východní Evropa (není to jen naše specialita) má hluboký a zásadní problém, který přímo ohrožuje demokracie v jejích zemích.

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh