Horečka nedělní noci

(Úvodní foto Jakub Knap)

Hokejové zlato po čtrnácti letech.

Nejdelší čekání v rámci mého života. A v mezičase absolutně nejvíc jalové období z hlediska dalších medailí, ale i výkonů.

Jakkoli se kolem nás dějí věci, které až nápadně připomínají dobu krátce před začátkem II. světové války, je potřeba si tuhle radost užít. Už proto, že lidé spříznění s projektem Visegrádský jezdec patří mezi ty, kteří si tyto hrozby uvědomují a snaží se proti nim často aktivně pomáhat.

Vybral jsem pro vás momentky a záběry, které jste možná včera neviděli, tak jak je přinesly světové agentury, naši novináři i očití svědci.

… než to vypuklo ⬇️

„Staromák“ před těsně zápasem (via @Ian_Willoughby ) ⬇️

Dva hřebíčky do švýcarské rakve ⬇️

Konec zápasu, konec mistrovství, konec čekání ⬇️

(via iRozhlas.cz)

Pozápasová mistrovská euforie. To se neomrzí 🙂 ⬇️

(via Seznam Zprávy)
Nejde si nevzpomenout na nadšené Čechoslováky na Štvanici roku 1947 při našem prvním historickém titulu mistrů světa, ze záběrů v dokumentu Roberta Záruby Hokej v srdci
(via hokej.cz)
(via @RayBaseley )

Kabina a útroby stadiónu těsně po zápase ⬇️

Obrázek

Prezident republiky v kabině šampiónů ⬇️

Fanoušci ⬇️

Ohlasy ⬇️

Memes ⬇️

Postřeh ⬇️

Že chybí největší favoriti z Ruska? Že Švédové vyhrají většinu mistrovství, tak či onak? Tak určitě 🙂

… a ten nejlepší konec hokejového mistrovství světa ever! 🇨🇿 ⬇️

(via Hokej.cz)

Pokochejte se, není to samozřejmost a za vaši podporu českým dobrovolníkům pomáhajícím v Ukrajině (aktuálně za čtvrtfinále, semifinále a fiinále asi milión korun) si to maximálně zasloužíte.

Sbírka stále probíhá ZDE.

Já bych si jenom přál, aby ti všichni hrdí Češi, byli jednou ochotni bránit svoji zem.

Když to bude potřeba.

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh