Hybridní fáze útoku na Ukrajinu už začala

Zatímco Evropa, USA i Ukrajina horečně jednají o tom jak zastavit hrozící ruskou invazi proti sousední evropské zemi, Rusko už svou přípravu na horkou fází války začalo koncentrovaným hybridním útokem na ukrajinské státní orgány, infrastrukturu i jednotlivce.

Účelem tohoto informačního terorismu je udržet Ukrajince v napětí a zasít nejistotu ohledně jejich bezpečnosti. Hlavní je teď zůstat v klidu,“ stojí v policejním prohlášení.

V době napjaté bezpečnostní situace přesně takové incidenty odpovídají projevům hybridní války. Tedy nevyhlášeného konfliktu, který se nevede formou střetu ozbrojených sil, ale má celou řadu jiných projevů, jako jsou například narušení kritické infrastruktury včetně elektráren, šíření dezinformací a paniky nebo podkopávání důvěry ve stát.

Zároveň už naplno běží válečná propagandistická mašinerie, srovnatelná s dikcí nacistického Německa, ohledně utlačování a útoků na německou menšinu v Československých Sudetech, v předvečer Mnichovské dohody, které vedla ke ztrátě naší svobody a samostatnosti.

Posuďte sami.

☑️ Šéfka Russia Today Margarita Simonyanová, v hlavním kanálu ruské státní televize s pláčem prohlásila v přímém přenosu vysílání, že Rusko nemá jinou možnost než zasáhnout, než Ukrajina postaví koncentrační tábory a začne plynovat lidi.

Simonyan poté přechází od falešného pláče k vzteku, trvá na tom, že Rusko musí zasáhnout na Ukrajině, „aby ochránilo Rusy“, a tvrdí, že Ukrajinci „nejsou titíž Ukrajinci, kteří bojovali po boku Rusů ve druhé světové válce“, ale potomci „šílených banderovských hord“.

Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová pokládá základ pro další konspirační teorii tvrzením, že instruktoři USA/NATO jsou odvoláváni z Ukrajiny po dokončení jakési mise a náhle odjíždějí před „další fází“ západem připraveného scénáře.

„Demonstrace“ v USA proti západu a Ukrajině na kameru Russia Today.

Pokračují kybernetické útoky a hackování webových stránek ukrajinské vlády. Microsoft nedávno zveřejnil zprávu, která ukazuje, že aktéři útoků se zaměřili na ukrajinské pohotovostní služby a organizace, které by koordinovaly mezinárodní humanitární pomoc napadené zemi.

Odkaz.

Takto vypadá vysílání ruského Prvního kanálu: Moderátor státní televize dnes uvedl seznam požadavků ruského ministerstva zahraničí na USA a NATO a řekl, že Rusko stáhne své jednotky z ukrajinských hranic pouze výměnou za kapitulaci Západu.

RIA Novosti, ruská tisková agentura: „(Verchovna) rada oznámila přípravu Zelenského na masakr Rusů.“

„Ukrajinské úřady pod vedením prezidenta Vladimira Zelenského zahájily přípravy na fyzickou likvidaci ruského obyvatelstva země“.

Dtto Sputnik

Ruský první kanál předkládá posluchačům obrázky údajných obětí ukrajinské teroru.
Zdroj fotografií v příspěvku: Julia Davis

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Ukrajina je vystavena konstantnímu šíření dezinformací a zároveň vyvolávání paniky prostřednictvím zpráv na sociálních sítích. Stejně tak je lživou propagandou masírováno i ruské obyvatelstvo a stejně tak mají plnou pohotovost trollí farmy směřované do státu střední a východní Evropy. Což sebou samozřejmě nese i aktivaci lokálních obdivovatelů Kremlu a užitečných idiotů propagandy.

Každopádně asi my v Česku asi vůbec neumíme představit, čemu je běžný občan Ukrajiny v těchto týdnech vystaven, naše generace nic podobného (naštěstí) nezažily.

Ukrajinci jsou ovšem velmi stateční a odhodlaní a jestli nakonec k invazi dojde budou bránit každý metr jejich země.

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh