Hybridní válka Ruska proti nám v bodech

Jednotlivé známé projevy VE FYZICKÉM, PROSTORU sepsal novinář @FilipHorky, který už podobný seznam dělal i za předešlá období.

Většina z nás o tom slýchává, ale je důležité to vidět takto pohromadě, abychom si uvědomili, že Rusko s námi skutečně válčí. Zatímco my s ním ne.

Protože se bojíme ruské eskalace. Rusko však nedělá nic jiného, než eskaluje samo.

Filip Horký: Souhrn ruské války proti Evropě v květnu a červnu:

🇫🇮🇪🇪 Kvůli rušení GPS zrušeno letecké spojení mezi Helsinkami a Tartu.

🇨🇿 Rusko zaútočil na systémy Českých drah a Správy železnic, oznámil ministr Kupka

🇵🇱 Polské instituce terčem ruských hackerů

🇫🇷 Byl poškozen památník připomínající jména lidí, kteří riskovali své životy při záchraně Židů za druhé světové války. Francouzské úřady vyšetřují zapojení zahraničního aktéra. Podezřívají Rusko jako při podobném činu v listopadu loňského roku.

🇵🇱 V Polsku bylo zadrženo 9 osob ve službách ruských tajných služeb, které prováděly a plánovaly provádět sabotáže na území Polska.

🇷🇴 Rušení GPS signálu narušováno nejen v Pobaltí, ale i nad východní částí Rumunska. Ohrožena bezpečnost letecké a námořní dopravy.

🇵🇱 Podle polského premiéra je to pravděpodobně Rusko, kdo stojí za nedávným rozsáhlým požárem obchodního centra ve Varšavě.

🇩🇪 V Porýní – Falci u plynovodu nalezené uskladněné výbušniny.

🇵🇱 Polské bezpečnostní složky zadrželi muže, který se snažil fotit vojenskou techniku, která jako součást pomoci Ukrajině překračovala hranice z Polska. Na jiném místě země pak byli zadrženi 3 lidé, kteří jsou podezření ze žhářství. Měli tak činit na základě rozkazů ruské rozvědky.

🇫🇷 Zahraniční zapojení vyšetřováno u položených rakví pod Eiffelovou věží s nápisy „Francouzští vojáci na Ukrajině“

🇨🇿 4 ruští „turisté“ zaútočili na ukrajinský stánek na Staroměstském náměstí

🇪🇸 Jen během přelomu května a června bylo napadeno španělské ministerstvo zahraničí, katalánský parlament a další. Šlo o ruskou reakci na setkání španělského premiéra s ukrajinským prezidentem. K některým útokům se otevřeně přihlásily skupiny ruských hackerů.

🇬🇧 Ruští hackeři stojí za útoky na největší londýnské nemocnice. Kvůli napadení musela zdravotnická zařízení rušit některé operace, zdravotní kontroly a dokonce i krevní transfuze

🏇 Schválně jsem v textu nahoře zdůraznil termín ve fyzickém prostoru, protože ve virtuálním (mediálním) běží tato válka setrvale a je nejintenzivnější za poslední dekádu.

V minulých měsících zaplavila slovenský prostor a beztrestně se nyní šíří tím českým.

Děláme, co je třeba. Opravdu?

Válečný veterán. Hybridní války Ruska proti nám ⬇️

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh