Ideologie, která škodí

Kdyby naši politici posvětili duhové manželství, tak jak to má takřka celá západní Evropa, zmizel by ze stolu letitý problém, který sloužívá k nahazovaní agendy politiků u moci, buď v časech, kdy se jim nedaří dotahovat vlastní agendu, nebo v době kdy se vynoří nějaký, třeba korupční, průšvih.

Zrovna tak neexistence zákona a tedy boj proti němu slouží jako vděčné téma populistům a extrémistům mimovládní opozice.

Jen v poslední době jsem objevil dva případy, kdy tato ideologická snaha poškozuje naše občany.

Těžko říci, jestli tak na blízko naši zastupitelé nevidí, nebo jestli jsou rozhodnuti stát si v tomto případě na svém, ať to stojí, co to stojí.

Podle mě je to škoda.

A. Sami vidíte, že jde v podstatě o banální záležitost, která se může přihodit každému. Vždyť v ČR se rozvádí přibližně polovina „sezdaných“ párů.

B. Celá věc už dostává i nádech absurdity a škodí nejen Česku jako státu, ale především jeho občanům.

Mimochodem, prostě není dobré jednu část lidi pro naplnění politických ambicí, vyčleňovat. Části populace se tak opakovaně dostává podprahová zpráva, že LGBT lidé jsou něco jiného, než my ostatní.

Jeden takový příklad z praxe: Stigmatizací definované skupiny to začíná. Pro Zdechovského je to jeden z mnoha schůdků, jimiž se pokouší vydrápat na politický vrchol, pro někoho jiného, to může být popud k násilí proti dané skupině lidí. Stačí, aby se u něj sešlo pár inzultů.

Když pak toto semínko zaklíčí v duté hlavě, může to skončit špatně. Viděli jsme před pár týdny na Slovensku.

Epilog: Česká republika má mraky jiných a skutečných problémů k řešení, ty bych chtěl vidět a slyšet politiky řešit.

Konkrétně tento problém už má krku třetí vláda v pořadí a vědělo se o něm nejméně od začátku tisíciletí (přestárlí obvoďáci a pediatři, nezájem o obor /praktická medicína/ a neatraktivita vnitřních i vnějších periférii jak pro absolventy, tak pro zkušené lékaře).

Jistě chápete, že tento poslední odstavec by mohl mít jistě více než deset bodů …

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh