II. kolo? Řád a klid versus neřád.

Česko společně proti zlu

Neskáču nadšením, nejsem skalním fanouškem Petra Pavla, ale jsem za výsledek prvního kola prezidentské volby pochopitelně rád.

Nedává jistotu, ale dává naději. A jeden prezident kdysi nedávno říkával: „Naděje není přesvědčení, že něco dopadne dobře, nýbrž jistota, že něco má smysl – bez ohledu na to, jak to dopadne.“

A jít jako občanská společnost, voliči do souboje s Andrejem Babišem a vším, co tato persona představuje, má smysl za každých okolností.

Trojka v pořadí Danuše Nerudová už Petra Pavla veřejně podpořila, stejně jako Marek Hilšer a Pavel Fischer, byla osobně vyjádřit podporu i ve štábu vítěze.

Netroufám si tipovat, Babiš rozhodně není ještě odepsaný, můžu ale konstatovat, že do finále jde oproti Miloši Zemanovi, se dvěma nevýhodami v zádech:

1.Válka: ta by mu do not nehrála, ani kdyby proti němu stál jakýkoli jiný kandidát, Babiš prostě chtíc, nechtíc musí souhlasit s každým, kdo říká, že se musíme angažovat, protože jde i o nás. A lidi – i když z toho třeba nejsou zvlášť nadšeni, (ceny energií, inflace) tohle vidí. Mají z Ruska obavy.

A tím spíše je ruská invaze jeho nevýhodou, když proti němu bude stát generál AČR a NATO, tedy symbolů a garantů našeho bezpečí.

Skoro bych řekl, že by se o válce, pokud by byl v komfortnější situaci, Babiš ani raději v debatách bavit nechtěl.

2. Babišovi budou nutně chybět tři roky setrvalého strašení Čechů migranty z třetího světa, kterého se tehdy aktivně účastnili politici prakticky všech stran (snad s výjimkou PIR a TOP), media, spousta českých „celebrit“ a opinion makerů.

To už postupně vyvanulo, což bylo na dvou momentech vidět i letos. Jednak čísla přicházejících migrantů a válečných uprchlíků prakticky stejných národností jako tehdy (převažují Syřané) jsou letos ještě vyšší než v roce 2015 a nikoho to netankuje.

A taky toto několikrát zkusil zvednout do veřejného prostoru sám Babiš (naposledy ve čtvrtek, kdy, tvrdil, že přicházejí „agresivní ozbrojení migranti“ … a vůbec u české veřejnosti nezarezonovalo.

Taky je jiné strašit zemi, v níž momentálně pobývají stovky tisíc jiných válečných uprchlíků (dřív jsme kvůli strašení věřili, že třeba 50 000 uprchlíků rozvrátí náš pracovní trh a sociální systém a dnes víme, že ani mnohem větší množství toto nebezpečí nepředstavuje) a vyhrožovat tím, že mají uprchlíci nože (nebo co tím ozbrojením Babiš myslel), když kousek od nás létají na lidi v jejich domech balistické rakety.

Pomůžu si kupodivu slovy Miloše Zemana, která myslel jinak, ale tady se hodí: „Do teď hrála Sparta proti Slavii, a odteď hrajeme všichni za národní tým.“

Platí tedy stále to, co jsem zmiňoval už dříve: Babiš má dvě možnosti. Jednak mobilizovat nevoliče z I. kola strašením a pak znechutit Petra Pavla voličům ostatních demokratických kandidátů tak, že k druhému kolu nepřijdou s tím, že oba kandidáti jsou v něčem špatní a tak jim nestojí za to, volit ani jednoho z nich.

A jednu podstatnou výhodu má a to ekonomickou krizi, v níž je vždy snazší mobilizovat voliče. Petr Pavel bude muset ze sebe shazovat nálepku vládního kandidáta, kterou mu bude Andrej Babiš stále uměle přišívat.

Ale Pavel se zatím zdá být v klidu a řádu 🙂

Petr Pavel, vítěz I. kola prezidentských voleb, s manželkou

Já, zásadový antikomunista a volič a příznivec Danuše Nerudové, za 14 dní Petra Pavla volit půjdu.

Moje republika to potřebuje.

Bude to poprvé v životě, kdy budu volit komunistu a doufám, že naposled.

Babiš je zlo, které v sobě koncentruje ekonomickou, politickou i mediální moc a pokud mu ponecháme republiku, může nás pro svůj osobní prospěch nasměrovat někam k Budapešti.

A to bychom společně neměli dopustit.

Tak dnes asi bez pusy …

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh