Infografiky v základu pro prezidentské klání.

Jak už jsem vícekrát zmiňoval, jednoduchost a údernost v informačním souboji vítězí.

Sociálními sítěmi nyní běhá (díky všem autorům – profi i amatérům) každý den několik nových informačních sdělení. Sám nemám ambice taková vytvářet, není to moje parketa.

Ale abych trochu pomohl, budu je stahovat do jednoho článku a vždycky je každý den, nebo obden vydám nashromážděné v jednom příspěvku.

Jde vlastně o dva druhy obrázků. Jednak informační, aby lidé měli možnost lépe pochopit, proč by podle nás byl pro Česko lepším prezidentem pan Pavel a jednak memes, tedy vtipné a karikaturní zkratky, obrázky, které se někdy dokáží internetem šířit mnohem rychleji, než seriózní informační zdroje

Meméčko může být ostré, ale nemělo by být podpásové (Babiš = Slovák, Schillerová = vzhled, atd.) Taková mohou být i kontraproduktivní, protože mohou nerozhodnuté voliče vybudit k volbě podpásově osočovaných).

A není to fair ani principiálně. Myslím, že letos máme sílu na to, porazit spolu Babiše i bez jeho způsobů.

Nyní tedy infografiky a memes, které jsem na internetu pochytal včera, případně dnes ráno.

Vás všechny, kteří máte v úmyslu pomoci k tomu, aby pan Babiš neopanoval Pražský hrad, pak prosím op jejich používání a sdílení.

„Války začínají politici, ne vojáci. Udržení míru mi leží na srdci množná více než některým politikům, protože já jsem tu válku zažil. Celá má práce v NATO byla o tom, jak mír udržet, jak odradit možné agresory od útoku,“
Petr Pavel dnes na společné tiskové konferenci s Danuší Nerudovou

via @JakubKapar11

Bohužel, je těžké označit autory, sociálními sítěmi už obíhá značné množství kopií. Nicméně věřím, že vaše sdílení obrázků, které si vyberete, autorům vadit nebude.

Všem nám jde o stejnou věc.

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh