Jak bude Rusko působit mimo hlavní bojiště

Text estonské vedoucí kybernetické bezpečnosti a technologií ve společnosti @IDiplomat Karoliiny Ainge. Ta je taky bývalou ředitelkou estonské politiky kybernetické bezpečnosti. Tito lidé jsou v současné době ti, kteří by měli určovat západoevropskou agendu vůči imperiálnímu Rusku. Oni jsou bezpečně nejvíc orientovaní v tom, co je dnešní Rusko zač, co chce dosáhnout a jak.


🟥 Pokud někdy nastal čas pro silné a zásadové vedení, které by překonalo ruskou taktiku, pak je to právě nyní.
Rusko na Ukrajině nevítězí. a za chvíli uplyne rok od této barbarské invaze.
🟥 Zde je několik předpovědí, jak by Rusové mohli chtít v příštích dvanácti měsících hrát mimo bojiště, a to na základě toho, co jsme v @IDiplomat viděli v jejich dalších válečných vystoupeních:
1️⃣ Najděte způsob, jak rozdělit mezinárodní společenství. Rusko bude využívat národních obav a aktivně vyhledávat západní záložníky.
Silné zaměření na země, jako je Maďarsko a Rakousko, a na krajně pravicová domácí opoziční hnutí (jako je EKRE v Estonsku).
2️⃣ Zvláštní pozornost bude věnována morálním elitám v čele pobaltských států a Polska a hlavním podporovatelům, jako jsou Spojené království a USA. Poškození důvěryhodnosti kterékoli z těchto šesti zemí bude mít obrovský dopad na válečné úsilí.
3️⃣ Můžeme očekávat další dezinformační kampaně, skrytý i otevřený nátlak/úplatky/manipulace se slabými politiky, plné využití užitečných západních idiotů (jako @claredalymep nebo Taťána Ždánok), zasévání domácích konfliktů. Budou se snažit najít cokoli, aby zlomili naše odhodlání.
4️⃣ Využití prostoru pro vojenské operace prostřednictvím taktiky odvedení pozornosti. Jakékoli nabídky příměří, jednání, schůzky na vysoké úrovni atd. budou mít jediný účel – pomoci Rusku na bojišti. Jako bonus budou užiteční idioti na Západě poukazovat na ruské „mírové úsilí“.
5️⃣ Testování západního odhodlání. Pro Rusko to není válka, která by ukončila všechny války. Rusko se již rozhoduje o dalších imperiálních výpadech. Pokud vydržíme sotva rok nebo dva, ale Rusko bude mít stále dost mužů a munice, válka se brzy dotkne mnoha z nás.
6️⃣ Použití jakéhokoli rozdělení na Ukrajině. Jakmile na ukrajinské vedení začne doléhat stres z vleklé války (i oni jsou jen lidé), Rusko nasadí plán promyšleného angažmá, aby získalo prvky vnímané jako slabší nebo s menší podporou Západu.
7️⃣ Ti nemusí ani sympatizovat s Ruskem (a v tomto případě je to velmi nepravděpodobné), cílem bude čistě oslabit pozici oficiálního vedení. Pro Západ bude těžší předávat zbraně, pokud budou existovat (i nepodložená) tvrzení o trhlinách v jednotě.
8️⃣ Klíčem k vítězství na Ukrajině bude vědět, jak Rusko operuje mimo bojiště, a připravit se na to.
Spojenci Ukrajiny – pokud někdy nastal čas pro silné a zásadové vedení, které by překonalo ruskou taktiku FUD, pak je to právě teď.
Karollina Ainge

🏇 Kdo v posledních týdnech viděl či slyšel aktivity Matěje Stropnického,, Lubomíra Zaorálka, nebo představitelů otevřených ruských kolaborantů typu Rajchla a spol., musí nabít dojmu, že Karoliina Ainge píše přímo o nich.

Každopádně s tím, jak se válka prodlužuje bude sílit nepřímý ruský tlak, s cílem rozložit prozápadní jednotu v podpoře Ukrajiny. Pokud bychom se stali neakceschopní v pomáhání Ukrajině, je její osud zpečetěn, ostatně stejně jako osud Moldavska.

Co by bylo dál, nechám na vaší představivosti. Každopádně každý takový scénář je ve vztahu k naší národní bezpečnosti horší,, než ten, který by byl napsán, pokud by Ukrajinci Rusy vyhnali zpět z jejich území.

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh