Jak Kreml pracuje s vlastním publikem

Rusko samozřejmě nepůsobí propagandisticky jen směrem ven, ke státům, kde má vlivové zájmy, ale i velmi významně dovnitř vlastní země, tak aby manipuloval svými občany.

Roman Malinka @Fbeyeee tady našel na twitteru celkem zajímavou ukázku.

Na níže prezentovaném krátkém šotu má být vzkvétající ruské město Kaliningrad, které se dle moderátora rozvíjí i navzdory ekonomickým sankcím.

V úvodních pasážích videa skutečně vidíme záběry Kaliningradu, ale druhá část je doplněná záběry s Elblagu, města v severním Polsku, ležícím nedaleko Gdaňsku.

Video je součástí zpráv prvního kanálu ruské propagandistické Rossija 1 s názvem „Vesti“.

Screen z ruských zpráv
A to už je nejtypičtější obrázek města Elblag, s katedrálou svatého Mikuláše.

Osobně věřím, že ruské zprávy mluví minimálně částečně pravdu a Elblag navzdory protiruským sankcím prosperuje 🙂

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh