Jak nezapadnout do argumentační bažiny kremlobotů

Z čeho bychom měli vždycky vycházet, když se mluví o současném dění ve vztahu západ versus Rusko

Další z grafických statusů Jakuba Fila, z deníku SME.sk

Ruská propaganda, profi trollové i užiteční idioti Ruska se snaží debatu posunout jinam (např. že Ukrajina je umělý stát, náležící k Rusku), rozmělnit („a co USA!“), případně přetáhnout cíleně její směr jinam („máme tu drahotu a budeme se starat o fašouny na Ukrajině), proto je dobré mít na paměti grund, základ: co se děje, proč se to děje, kdo je viník, kdo agresor a jaká je (má být) naše role.
NATO nikdy neslíbilo Rusku nerozšiřování na východ, taková dohoda neexistuje. Pouze se při stahování SSSR z Německa vyjádřilo „ani krok na východ“ v situaci, kdy garantovalo, že ani jeden voják NATO nevstoupí do západního Německa dřív, než odejde poslední sovětský voják. Aby to vypadalo tak, že Gorbačovovi sovětské vojáky vyhání z NDR NATO, ale že odchází po svém uvážení a po dohodě sami.
Tady není o čem. Výmluvy USA i EU, že včerejší vstup ruských vojsk na tato území nejsou zahraniční invazí jsou ústupem před agresivní putinovskou politikou a zradou Ukrajiny. Oboje se nám samozřejmě v budoucnosti vymstí.
Rusko záminku nejen hledá, ale samo tyto záminky aktivně vytváří. Navíc jeho obrana před tím, aby údajně nemělo hranice NATO na svém území, v praxi vypadá tak, že aktivně k hranicím NATO samo postupuje.
Ano, o tom se tak moc nemluví, ale mezi oficiálně vznesené ruské požadavky patří i to, že Rusko bude určovat okolním demokratickým státům jejich geopolitické směřování a požaduje, aby mělo vliv na to, kterých mezinárodních organizacích budou tyto státy členem.
Zároveň útočí i na nás, protože jeho ultimátum taky říká, že nesmíme žádat nikdy NATO o pomoc v případě napadení, ani u nás nesmíme mít žádná vojska ni techniku NATO. To je jeden z ruských hlavních cílů po likvidaci Ukrajiny.

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Totéž samozřejmě Česko. To je současný stav. Ovšem Ukrajina si před časem taky myslela, že její vstup do EU a NATO je jen její výhradní věcí a že je jen otázkou časy, kdy se tak stane. Nyní ji nikdo nikam přijmout nechce a sama čelí existenční hrozbě.
Češi jsou rovněž v Pobaltí, naše letectvo taky chrání vzdušné prostory členů NATO. Tohle má v plánu Rusko ukončit. Každá země jen sama za sebe tak, aby byla znemožněna společná obrana. Cílem není Francie, nebo Německo, tam Rusové nepůjdou, cílem jsou satelity bývalého SSSR…
Nejen to, Rusko proti nám vede léta špionážní (vzpomeňte na vyhoštění 18 „diplomatů z ruské ambasády v ČR nedávno) a hybridní válku, podniká kybernetické útoky na naši klíčovou infrastrukturu (nemocnice, ministerstva, úřady), vydírá nás plynem i ropou, jejichž dodávky používá jako páky na naši politiku.
Ano, o tom se můžeme přesvědčit v KAŽDÉ výroční zprávě BIS za poslední roky. Rusko zkrátka proti nám, Česku, Slovensku, západu, demokracii vede válku. Mějme to na paměti a chovejme se podle toho, pokud to tak nebude, už jsme prohráli.

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh