Jak Putinův režim mění fikci v realitu

Před pěti lety sdílel insider poměrů v Rusku Nikola Repin tento sugestivní klip písně ,,Ukuti v jediný řetěz“ z ruského filmu Šviháci (2008) režiséra Varerije Todorovského.

Mě okamžitě navodil atmosféru v padesátých letech XX. století u nás a která panovala ve Stalinově Sovětském svazu už od začátku třicátých let tohoto století až do Stalinovy smrti. Tam se ostatně fiktivní děj filmu taky odehrává.

To, co jsem se dočetl ve stovkách článků, studií a knih, nahodilo tu asociaci ihned.

Paranoidní vražedný fanatismus

Delší verze video je pak TADY.

Střih. Rok 2022, Putin systematicky propagandou a strachem z represí, přetváří ruskou společnost na poddajný substrát jím budované totality.

Z říše ruského medvěda nyní vypadávají podobné mediální výstupy, kdy militarizovaní ,,svazáci“ přísahají věrnost vůdci a vlasti, jako houby po dešti

Jestli ta země nepadne na kolena, tak to prostě nemůže skončit. Oni jsou naprogramovaní nás nenávidět a ničit.

Západ je válce s Ruskem, Rusko ji začalo a už je to několik let. Útočí systémově na naše hodnoty, snaží se nás rozložit. Celé působení ruské dezinformační propagandy má dva hlavní cíle: A: snížit důvěru v demokratický systém a jeho nástroje, B: rozklížit a rozhádat společnost navzájem, protože A + B znamená, že takto oslabená společnost ztratí ochotu se bránit útoku zvenčí. budeme později snadnější kořistí.

A to se nesmí stát.

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh