Jak se rodí hrdinové? V bolesti.

Příběh Dmytra Finashyna (na snímcích), jako ukázka morálky a vůle přežít.

⚔️ Během pokusu o evakuaci zraněného vojáka v Luhanské oblasti si jeho skupiny postupující lesem, všiml nepřítel. Rusové zahájili palbu a donutili oddíl k ústupu. Mnoho vojáků však bylo zraněno, včetně Dmytra.

⚔️ Výsledkem bylo, že Dmytro strávil dva dny sám v terénu . Ihned si sám nasadil si turniket a zastavil krvácení obou rukou, ale zraněním zeslábl a nebyl schopen dosáhnout svých pozic sám. 

⚔️ Při plazení našel prohlubeň s dešťovou vodou, a u sebe měl balíček vaflí, a tak zkoušel přežít než jej někdo najde.

⚔️ Les byl neustále ostřelován Rusy, nicméně ti do něj nikdy nevstoupili. Dmytra, který už trpěl občasnými ztrátami vědomí, našla až další průzkumná ukrajinská jednotka.

⚔️ Neschopného pohybu jej transportovali tři kilometry pod nepřátelskou palbou.

⚔️ Následně byl okamžitě poslán do Bakhmutu, kde podstoupil operaci. Zdravotníci mu museli amputovat levou ruku a pravý ukazováček, k tomu má poškozená játra a plíce.

⚔️ Dnes se Dmytro zotavuje z několika operací, ale je naživu a připraven vrátit se do aktivní služby. Sní o tom, že dostane protézu ruky.

🏇 Takových příběhů válka přináší tisíce, mnohdy ovšem ještě s horšími konci. My děkujme Ukrajincům, že ještě máme čas konat, aby jsme toto nemuseli řešit my, nebo naše děti či rodiče.

Je to za rohem. Geograficky i časově.

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Pozitivní záběry na závěr 👍

Aplaus pro hrdiny z fronty v kyjevském metru.

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh