Jak si nás tu ruská pátá kolona cvičí

Bývalý generální konzul v Petrohradě Vladimír Votápek opět k Ukrajině, nebo spíše k Rusku a hned jedno navazující téma, které naznačuje, že jestli zásadně nezměníme přístup a nezačneme se jako společnost chovat adekvátně k hloubce problému, nás čekají problémy.

Vladimír Votápek na ČT 24:

🎯,,S ruskou válkou na Ukrajině se nedá dělat nic jiného, než jí vyhrát. Jinak se budeme v budoucnu potýkat s obrovskými problémy ať už s Putinem, nebo bez Putina.“

🎯,,Přestaňme Rusko vnímat jako civilizovaný, možná trochu divný evropský stát a začněme se k němu chovat jako k fašistické diktatuře ohrožující veškeré evropské hodnoty.”

🏹 A vzápětí mám na timeline Twitteru zprávu z ČR:

,,Společnost BigMedia, proti vůli zákazníka, odstranila billboard vyzývající k příspěvkům na nákup zbraní pro Ukrajinu. Před vylepením ho přitom schválila a pronajala pro něj plochu. Spolku, který si ji zaplatil, napsala, že vzbuzuje negativní reakce a strach.“

🏇 Ve skutečnosti se do situace s billboardem vložili kremloboti okolo Tomáše Nielsena, kteří se vynořili v souvislosti s pandemií a vybídli lidi (ruské kolaboranty s nimi spolupracující), aby přiloženým návodem kampaň na nákup zbraní atakovali.

A kremloboti začali poskytovatele reklamních ploch BigMédia atakovat a ti, nezvyklí na takovéto koordinované tlaky, propadli panice…

Firma, která raději vydělává peníze, než hájí svobodu a demokracii (ano, je to byznys, ale jestli se nezačneme proti ruské agresi stavět jako společnost, k čemu jim později ty vydělané peníze budou?), zařadila zpátečku a billboard nechala odstranit.

Takhle se v Česku bojuje s ruskou pátou kolonou.

Z Facebooku spolku Pro Liberate

A samozřejmě, že sílu demokratických institucí oslabuje, když měsíc co měsíc vyplave na politika nějaká korupční špína, viz nyní STAN na pražském magistrátu.

Pak mají ve stranických sekretariátech jiné zájmy, než nás bránit před aktivitami Kremlu.

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh