Je tu změna, kterou jsme zvolili.


Senát České republiky dnes odhlasoval schválení korespondenční volby.

Návrh brzy posoudí a patrně i schválí nová sněmovna, vzešlá z nedávných voleb.

Statisícům Čechů, Moravanů a Slezanů bude tak konečně umožněno využít jejich Ústavou garantované právo, aniž by musely cestovat na tisíce kilometrů vzdálené ambasády, což samozřejmě mnoho z nás, pro finanční a časové důvody, absolvovat nemohlo..

Vědom si současného stavu v energetice, ohledně inflace a ekonomiky vůbec, je mi jasné, že nás čeká hodně těžké období.

Řešení všech následujících (a ještě i jiných, Covid, exekuce, důchody, školství, atd…) bude už mít v gesci nová vláda a dá se asi čekat, že zdaleka ne všechno zvládne a mnohdy ji budeme proklínat i my sami.

A třeba oprávněně.

Ale třeba říci, že to, co do vedení státu přijde, bude i přes všechno, co nás čeká, mnohem lepší, než to, co tam zahnívalo dosud.

A ano, jinak to ani být nemůže, laťka je nastavena nízko,. hodně nízko.

Ovšem zvolili jsme si novou politickou reprezentaci, která slíbila nejen řešit aktuální problémy, tak jak budou přicházet, ale přislíbila změnit nastavení tuzemské politiky i hodnotově.

Zda a jak se jí to v následujících letech podaří, teprve uvidíme, ale s radostí můžu konstatovat, že dnes byl učiněn první významnější krok, který jak už jsem pevně přesvědčen, nová sněmovna dotáhne ke zdárnému konci.

Absence korespondenčního hlasování je nespravedlnost, která znemožňovala statisícům našich krajanů, studentů, pracovníků v zahraničí i lidem pobývajících na dovolené účastnit se parlamentních voleb, upírala hlas části voličů a v zásadě už jej odmítali pouze extrémisté, populisti a někteří takydemokrati, viz obrázek.

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je skoj.png.
Pana Skopečka dnešní mediální výstup vlastní koalice SPOLU asi nepotěšil, demokracii však bude nová úprava jistě ku prospěchu.

Tato skupina ovšem ještě do posledních voleb tvořila ve sněmovně většinu.

To je však nyní minulostí a tak je nyní čas staré křivdy napravovat a vrátit zemi její budoucnost, jak bylo řečeno v předvolební kampani.

Může být, že přístí třeba vyhrají populisti, doba bude opravdu zlá a těžko říci, jestli je v moci kohokoli pořešit současné problémy tak,. aby voliče uspokojil, tím spíše, že většina z nás posledních dlouhých letech prakticky až do Covidu, nebyla nucena se uskrovňovat a naše bohatství se pomalu, leč setrvale rozvíjelo.

Spotřebnímu způsobu života, tak jak jej známe, je možná konec a bude hodně těžké tuto skutečnost přijmout a zařídit se podle, přičemž předpokládám, že hlavní vinu za to budeme přičítat politikům.

Navíc tu je skupina spoluobčanů u socioekonomického dna, na níž všechno to, co se děje, dopadne nejtíživěji a tu se budou snažit hojně saturovat populisté.

Právě pro budoucí vývoj v ČR jsou nutné takovéto „akce“, které krůček po krůčku budou upevňovat v zemi demokracii a ztíží populistům do budoucna uchopit moc uzurpátorským způsobem, stylem „na věčné časy a nikdy jinak.“

Díky za tato malá vítězství do následujících těžkých dní pro celou zemi!

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh