Jeden příběh z toho domu.

;Útok ruskou raketou už má vysoko přes 40 obětí, tak jak se nachází těla pohřešovaných v troskách toho, co z osmipatrové budovy zbylo.

Média zveřejňují osudy přeživších i zemřelých. A pak taky těch, kteří byli zachráněni, ale šťastni přesto nejsou a už nikdy zcela nebudou.

Životy všech lidí v tomto domě se navždy změnily a už nikdy nebudou stejné jako před osudnou sobotou 14. ledna.

Předpokládá se, že raketa mířila na nedalekou elektrárnu a Rusové s, jako většinou netrefili. Ale koho to zajímá?

Ani jedna ruská vojenská bota neměla právo vstoupit na území sousední země a už vůbec usilovat jakémukoli občanu Ukrajiny o život a majetek.

Západ nikdy nemůže Rusku ustoupit. Vzhledem k tomu, co jeho vojáci v Ukrajině provádí, by ztratily všechno jeho hodnoty navždy kredibilitu, protože bychom se jich vzdali, jen pro to, aby se nám materiálně nežilo hůř a obětovali bychom skoro 40 miliónů nevinných Evropanů novodobé totalitě.

Možná, to bude ještě těžší, než v tuto chvíli si myslíme, ale nezbývá nám nic jiného stále zvyšovat tlak na Rusy i intenzitu pomoci.

A evropští politici budou muset naši situaci – proč Ukrajině pomáháme i proč zažíváme ekonomickou krizi, adekvátně vysvětlit občanům u nich doma v jednotlivých státech.

Pokud by se stalo, že by nakonec Rusové, za přepadení Ukrajiny neměli zaplatit adekvátní cenu, tedy aby si všichni museli uvědomit co způsobili a že válku tuto prohráli, skutečně by asi neměli důvod ve své imperiální a útočné politice přestávat.

A to už by se začalo bytostně dotýkat i nás.

Zachráněná z trosek domu, v troskách svého života

Kateryna Zelenská

Celý svět obletěly záběry, jak otřesenou 27letou ženu vynáší skupina záchranářů z trosek raketou zasaženého domu ve městě Dnipro, nedaleko hranic s Ruskem.

Byla podchlazená a v šoku.

Nevím, jestli byla ve stavu si zavolat pomoc, ale i pokud ne, bylo by pro ni obtížné se ze záchranáři spojit. Spolu s manželem Oleksyjem totiž tvoří neslyšící pár, který ani nemluví. .

Zásnubní foto Oleksyje a Kataryny

Kateryna byla vyproštěna byla až po více než deseti hodinách od doby, kdy záchranáři zjistili, kde přesně se nachází. Manželé společně vychovávali ročního synu Nikitu.

Žena je momentálně v nemocnici na Jednotce intenzivní péče, nicméně bez ohrožení na životě.

Jak se však dozvěděla až tam, její roční syn a manžel ovšem při výbuchu rakety společně zemřeli …

Oleksyjovi rodiče truchlí u ostatků svého syna a vnuka, kteří byli nalezeni pod troskami mrtví.

Lidé tam žili obyčejným životem. Milovali se. A pak přišlo Rusko …

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh