Kauza Blažek ve zkratce

Novodobá česká politika je už od změny poměrů v roce 1989 svázána s velkými podnikatelskými subjekty. Ať už otevřeně, či častěji v zákulisí.

To vytváří podhoubí pro tzv. stranické kmotry, jak je pojmenoval už před dekádou někdejší premiér Topolánek.

Ti jsou provázání (a jejich byznys) s konkrétními stranami a politiky, přičemž ti největší hráči mají svoje lidi ve vícero politických stranách.

Tento systém ničí naši demokracii, vždyť jen v posledních letech známe kauzy Stoka, Dozimetr, před tím třeba ROP Severozápad, úplatky za obrněnce Pandur, nebo ještě dříve „Pět českých na stole“.

Samostatnou kapitolou je pak působení okolí Miloše Zemana v jeho obou prezidentských obdobích, či politická kariéra oligarchy Babiše.

A nejde jen o peníze, takový vliv Petra Kellnera na politiky mnoha stran dokázal pootočit naší geopolitickou orientací a není bez zajímavosti, že nejintenzivněji změnu kurzu jako „konec dalajlámismu“ ohlásil premiér Nečas za ODS.

Před několika lety chtěl marketér Martin Jaroš založit politickou stranu. Záměr později odpískal a v následné diskuzi napsal zhruba toto: „Když jsem ještě chtěl založit stranu, řekl mi Mirek Motejlek, že pokud se tak stane, bude to teprve druhá politická strana, kterou přes svoje lidi v nich, neovládá Petr Kellner.“ (První byli myšleni asi Piráti, kteří tehdy stáli na začátku své cesty na politické výsluní)

Tak taková je naše politika.

Ta situace e pro vlivné zákulisní hráče a insidery už tak přirozené, že vůbec nechápou, co lidi na setkání ministra spravedlnosti s nejvlivnější vlivovou osobou Ruska v zemi, vidí špatného. Viz ⬇️

Jak sami vidíte, v zásadě je to prostě několik part, které si naši zemi zprivatizovaly. A pokud se jim to hodí, klidně udělají i společný deal. Proto si nemyslím, že jsou zase tolik odlišní od Babiše.

On je jen prostě jiný mančaft, než většina. A jdou proti němu jen proto, že jeho agrofertizace země, snižuje jejich možnosti výdělků …

Ale zatímco tyto squadry v případě bezpečnostního ohrožení země, prostě odjedou do jejich rezortů, my se tu s tím budeme prát každý sám za sebe.

Proto je pro normální člověka v ČR Babiš nebezpečnější, než jiná chapadla popsané chobotnice, on řídí sám sebe a jde mu čistě jen o zisk, kdežto u těch druhých musí být působení politiků a kmotrů být výslednicí nějakého kompromisu a mezi nimi vždy budou nějací zásadní zastánci prozápadního směřování.

Nám voličům, se díky kvalitní práci novinářů, podařilo nahlédnout za kulisy, kde se směrem k nám slibuje zatočit s proruskými agenty, zatímco v zákulisí se s nimi prochlastávají ledviny a to ještě v nejlepším případě.

Vítejte v České politice, kde je jako volič lepší nevědět a skákat na primitivní boj za tradiční hodnoty, nebo na tradičně předvolební kontroly zneužívání sociálních dávek.

Zajíc běží ale jinudy …

Text nemá působit nihilisticky, ale naopak. Je prostě třeba být jako občan a volič aktivní a zajímat se o to, co politici říkají a co skutečně dělají.

Tak budete mít mnohem víc informací a taky pochopíte, že u volební urny málokdy v životě budete držet lístek značky ideál, ale že vždy půjde o nějaký kompromis mezi vašimi prioritami. (Kroužkujte!)

Oni si vás neváží a potřebují vás právě jen u uren. Chtějme za naše hlasy skutečnou práci a službu.

Važme si toho, že svůj vlastní osud máme zatím stále ve svých vlastních rukách, není to ve východní Evropě už nutně samozřejmost.

Demokracie bude tak kvalitní, jak intenzivně o ni budeme pečovat.

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh